Victorie cu 2-0 pentru Sportul Chiscani, in primul amical jucat in cantonamentul montan

Sportul Chiscani se află de la 1 februarie într-un cantonament la Slănic Moldova, unde se pregătesc până pe 12 februarie.

În această perioadă echipa pregătită de Georgel Pascu și Emmanuel Ndigwe are programate și câteva meciuri amicale. Primul dintre acestea s-a desfășurat miercuri dimineața, de la ora 11.00, când au întâlnit pe CSM Moinești, echipa de pe locul 11 în Liga a 4-a din județul Bacău.

Amicalul s-a jucat la Moineşti, iar la capătul celor 90 de minute de joc, Sportul Chiscani s-a impus cu 2-0 (0-0). Golurile au fost marcate de Pană şi Marian Iordache.

Sportul Chiscani a început meciul în formula Turiac – M. Pascu, Cr. Căldăraru, Pârlog, Costache – Bălan, G. Chihaia, O. Vârlan, Pană – I. Cristian, M. Coman.

În repriza a doua la Sportul Chiscani au mai evoluat Constandache, Boga, G. Preda, Milea, m. Iordache şi S. Crăciun.

Filip Ghighimoc, Dumitrana și Ndigwe au fost menajaţi, ei acuzând uşoare probleme medicale.