Viitorul Ianca a incheiat la egalitate amicalul cu Universitatatea Dunarea de Jos Galati

Sâmbătă după amiază, Viitorul Ianca, liderul Ligi a 4-a a fotbalului brăilean, a jucat un nou meci de pregătire, adversară fiindu-le Universitatea Dunărea de Jos Galați, echipa de pe locul 2 în Liga a 4-a din județul vecin. Partida s-a jucat de la ora 14.00, pe terenul sintetic de la stadionul Dunărea din Galați.

Partida s-a terminat la egalitate, scor 1-1, după ce la pauză echipa antrenată de Viorel Ciucașu a condus cu 1-0 prin golul marcat de Marius Ghiviciu în minutul 30. Viitoru Ianca a mai avut și alte ocazii de a marca, prin Vali Durbacă, Daniel Cazan.

La  scorul de 1-0 Andrei Ciucașu a deviat o minge la o lovitură liberă, dar aceasta a trecut puțin pe lângă poartă. În repriza a doua Stoican și Marius Barbu au mai irosit și ei două ocazii de a marca pentru echipa din Ianca. Gălățenii au reușit să egaleze în ultimul sfert de oră, după o lovitură liberă în care tânărul portar de nici 16 ani al celor de la Ianca s-a plasat greșit.

Antrenorul Viorel Ciucașu a utilizat următorii jucători: D. Jalbă (min. 70 R. Tăbârcă) – Zăgan, Ioniță, Dobrin, Smeu (G. Vrânceanu) – D. Cazan (min. 60 Stoican), Ad. Postolea, M. Barbu (min. 46 Căt. Dima), M. Ghiviciu (min. 46 Mădălin Ion) – V. Durbacă (min. 70 M. Barbu), A. Ciucașu (min. 60 R. Sterpu).