Infrangere in primul amical pentru Victoria Traian din aceasta iarna

La sfârșitul săptămânii trecute Victoria Traian a jucat primul meci de amical din perioada pregătirilor de iarnă. Echipa pregătită de Marian Curcă și Nicolae Rotaru a întâlnite pe Universitatea Dunărea de Jos Galați, echipă clasată pe locul 2 în Liga a 4-a din Galați.

Victoria Traian a pierdut cu 3-1 (1-0) meciul disputat la Galați, pe terenul sintetic al stadionului Dunărea. Golul echipei din Traian  a fost marcat de Cosmin Ion. Golurile gălățenilor au fost marcate de: Cosmin Gîrleanu, Daniel Cană și Costin Serea.

Victoria Traian a început meciul în formula: I. Tunea – Toma, Urmeş, Boitaş, Al. Cireaşă – Voicu, C. Roşu, I. Bogoş – M. Mocanu, Enache, Ad. Moroşanu. În repriza a doua au mai jucat: portarul Dinu şi jucătorii de câmp Leu, Veber, Barbu, Alpărean şi Postolea. Au lipsit motivat de la acest meci Pârliţeanu, Mihai Popa şi Turiac.

Victoria Traian a avut câteva ocazii de gol în prima repriză prin Mocanu, Moroşanu şi Enache.

Noutățile echipei Victoria Traian care au evoluat în acest meci de pregătire sunt fundașul dreapta Toma și mijlocașul Dragoș Voicu, ambii de la Avântul Valea Mărului, echipă din seria I a Ligii a 3-a, fundașul Urmeș de la Victoria Cazasu, Al. Cireașă de la Viitorul Însurăței, Iulian Bogoș și Adrian Moroșanu de la CS Făurei, Ștefan Veber de la Voința Șuțești și Costel Roșu, rămas liber de contract după despărțirea de Dacia Unirea Brăila.

În această săptămână formaţia din Traian are programate două antrenamente, urmând ca la sfârșitul săptămânii să susţină o altă partidă de verificare.