Dacia Unirea Braila a incheiat cantonamentul de la Buftea cu un amical in compania Chindiei Targoviste

Dacia Unirea Brăila a încheiat cantonamentul de 10 zile de la Buftea cu un nou meci de pregătire cu Chindia Târgoviște, ocupanta locului 3 în Liga a 2-a. Partida s-a încheiat cu victoria celor de la Chindia cu scorul de 1-0 (1-0). Unicul gol al meciului a fost marcat de Cristian Cherchez din lovitură liberă de la 17 metri, în minutul 24.

Meciul a început de la ora 10.30, la solicitarea celor de la Târgoviște, care aveau programat un antrenament după amiază, iar brăilenii au plecat spre casă după joc.

În cele două reprize Alin Pânzaru a folosit două formule de echipă, în care au fost testați și doi jucători veniți în probe, Alexandru Gîț, fundaș dreapta care a jucat o repriză și în meciul cu Afumați, precum și Ben Hamza, un fundaș central din Tunisia.

În prima repriză au jucat: Țicrea – Niță, Țăranu, Ghiocel, Stănciulescu – Vitan, Olenic, Anghelina, Manea – Bucur, Pop.

În repriza a doua au jucat: Chirilă – Gîț, Moroianu, Hamza, Nicola – L. Coteț (min. 70 Orășanu), M. Dima, P. Ioan, Cubleșan – Ciucureanu, Puia (min. 70 Banyoi).

Luni după amiază jucătorii Daciei unirea Brăila vor face partea a doua a vizitei medicale, iar marți vor avea un antrenament la Brăila.

Miercuri, 31 ianuarie, de la ora 11.00, Dacia Unirea Brăila va juca pe terenul sintetic de la baza Siderurgistul din Galați, cu Sporting Liești, echipă clasată pe locul 6 în seria I din Liga a 3-a.

În cursul săptămânii viitoare conducerea clubului speră să mai aducă doi-trei jucători valoroși, în axul central, dar și un portar.