CS Făurei învinsă pe teren propriu de SC Popești-Leordeni

După victoria în deplasare la Modelu și egalul de pe teren propriu cu Axiopolis Cernavodă, CS Făurei a înregistrat a doua înfrângere consecutivă, 0-1 pe teren propriu cu SC Popești Leordeni.

CS Făurei nu a reușit să găsească drumul spre gol în fața unei echipe care etapa trecută a primit 4 goluri pe teren propriu de la Sportul Chiscani.

Ilfovenii s-au impus în fața echipei lui Bănel Nicoliță, la limită, datorită golului reușit de către Bogdan Ilie în minutul 32 al partidei. Puștiul în vârstă de doar 19 ani se bucură de încrederea antrenorului Viorel Dinu și joacă titular meci de meci.

Oaspeții au dominat prima repriză și au avut mai multe situații de a marca. În repriza a doua CS Făurei s-a apropiat mai periculos de poarta ilfovenilor, dar golul nu a căzut și echipa lui Bănel nu a marcat și a pierdut astfel a patra partidă pe teren propriu în acest sezon.

CS Făurei a jucat în următoarea formulă: G: Tudor – M. Mocanu, B. Nicoliță, Al. Drezaliu, Fl. Ciucă – D. Percă, A. Pușcașu, Ad. Băicoianu, Mario Lica (mi. 33 E. Ndigwe) – F. Roată, S. Nicoliță.

După 12 etape CS Făurei se află pe locul 14 în clasamentul seriei a II-a din Liga a 3-a, cu 8 puncte și golaveraj 9-23. În etapa următoare, CS Făurei va juca în deplasare, la Delta Dobrogea Tulcea, echipa de pe ultimul loc, care în 12 meciuri jucate nu a acumulat nici un punct.