CS Făurei a remizat cu Viitorul Șuțești într-un amical jucat la Galați

Sâmbătă, 2 februarie, de la ora 11.00, pe terenul sintetic de la baza Siderurgistul din Galați, CS Făurei a jucat un nou meci amical. Adversara echipei fraților Nicoliță a fost echipa din Liga a 4-a brăileană, Viitorul Șuțești. Meciul s-a terminat la egalitate, scor 2-2, după ce la pauză CS Făurei a condus cu 2-0.

Prima repriză a fost dominată de CS Făurei, care a și marcat de două ori prin Andrei Pușcașu și Daniel Iliescu. În repriza a doua formaţia de pe locul 4 din Liga a 4-a a controlat jocul și a marcat tot de două ori, prin Ionuţ Şerbănescu şi Georgian Călin.

CS Făurei: Aurel Nicoliţă – Marius Mocanu, George Bârsănel, Sebastian Dunca, Adrian Băicoianu – Daniel Percă, Vali Apostol, Bănel Nicoliţă – Andrei Puşcaşu, Silviu Moise, Daniel Iliescu. Au mai intrat: F. Roată, Stelian Nicolţă, Drezaliu şi V. Cloşcă.

Viitorul Şuţeşti; Sârbu – Grozea, Custură, Tureac, Zărnescu – G. Călin, Bogoş, Mâţă, I. Huţu – I. Şerbănescu, M. Călin. În repriza a doua aumai jucat: Vasilache, F. Şerban, Ulmeanu, Vizireanu, M. Ştefan, Anghelache, Zăgan.