CS Făurei a participat la un triunghiular cu Metaloglobus și FCSB2

Astăzi după amiază, la Berceni, pe baza sportivă a FCSB, s-a desfășurat un triunghiular cu participarea echipelor FCSB 2, Metaloglobus București și CS Făurei. S-a jucat în sistemul fiecare cu fiecare, câte o repriză de 45 de minute.

În primul meci al triunghiularului CS Făurei a jucat cu echipa de Liga a 2-a, Metaloglobus București. Metaloglobus, echipă care s-a întărit pentru a se bate pentru menținerea în Liga a 2-a, a câștigat meciul cu 2-0.

În al doilea meci al triunghiularului Metaloglobus a jucat cu FCSB 2, în fața căreia a pierdut, dar Laszlo Balint a jucat cu rezervele.

Ultimele 45 de minute au adus față în față echipele FCSB 2 și CS Făurei, care sunt și colege de serie în Liga a 3-a. CS Făurei a câștigat cu 2-1 prin golurile marcate de Andrei Pușcașu și Stelian Nicoliță. Ambele goluri au fost marcate în urma unor faze fixe, reușitele venind în urma unor centrări în careul celor de la FCSB 2.

Pentru CS Făurei au jucat: Aurel Nicoliță – Marius Mocanu, George Bârsănel, Sebastian Dunca, Adrian Băicoianu – Bănel Nicoliță, Daniel Percă (Finias Rotaru), Vali Apostol, Silviu Moise – Stelian Nicoliță, Andrei Pușcașu.

Liga a 3-a se va relua sâmbătă, 2 martie, când CS Făurei va juca în deplasare la ACSM Otenița.