CS Faurei a invins intr-un amical pe FCSB2

Bănel Nicoliță s-a ținut de cuvânt și a adus pe FCSB la Făurei. Sâmbătă pe stadionul din Făurei nou promovata în Liga a 3-a a susținut un amical cu FCSB 2, echipă care va juca și ea în Liga a 3-a în viitorul sezon, dar care a deplasat la acest meci în majoritate jucători foarte tineri, născuţi între anii 2000-2003. Niciun jucător din lotul lărgit al primei echipe nu a fost prezent la Făurei pentru un meci amical care a adus în tribune câteva sute de spectatori.

CS Făurei a câştigat cu 2-1 (0-0) amicalul cu satelitul echipei FCSB, echipă pregătită de Dacian Nastai, care îl mai are în lot doar pe Cristinel Pacionel din echipa care a jucat anul trecut cu Sportul Chiscani și Victoria Traian în Liga a 3-a.

În prima repriză, după o ratare a lui Stelică Nicoliță, a fost rândul celor de la FCSB 2 s- irosească o șansă de a deschide scorul, dar a ratat un penalty prin Boitaş.

În partea a doua a meciului gazdele au avut două situații bune de gol, dar Ionuț Cristian și Stelian Nicoliță nu au găsit drumul spre gol. În minutul 71 FCSB 2 a reușit să deschidă scorul după un șut la vinclu al lui Agafiței. După numai patru minute Bănel Nicoliță i-a pasat foarte bine lui Stelică Nicoliță, iar acesta a centrat în fața porții, de unde Ionuț Cristian a trimis în plasă. Cu cinci munute înaintea finalului de meci Bănel Nicoliță a luat o acțiune pe cont propiu și a marcat golul victoriei echipei sale.

CS Făurei: George Tudor – Costin Grozea, Cristian Căldăraru, Bănel Nicoliţă, Claudiu Racoviţă – Andrei Huţu, Dan Percă, Emmanuel Ndigwe, Andrei Puşcaşu – Stelian Nicoliţă, Marius Mocanu. În repriza a doua au mai intrat Aurel Nicoliţă – Gigel Bordei, Spânu, Ionuţ Cristian, Daniel Poteraşu, Dragomir.