CS Făurei a câștigat amicalul cu CSU Dunărea de Jos Galați

CS Făurei a jucat sâmbătă dimineața al doilea meci amical din această perioadă de pregătire. Echipa lui Bănel Nicoliță a câștigat cu 5-3 (2-2) meciul jucat pe stadionul sintetic Siderurgistul din Galați cu CSU Dunărea de Jos Galați, liderul Ligii a 4-a gălățene.

Meciul s-a desfășurat într-un ritm alert, dar pe un teren înghețat, mai ales în fața celor două porți. Silviu Moise a deschis scorul pentru CS Făurei, apoi gălățenii au întors rezultatul prin golurile marcate de Gheorghiță Țuiu, Adrian Grigoraș, din lovitură de pedeapsă. Până la pauză CS Făurei a restabilit egalitatea printr-un gol marcat de Bănel Nicoliță.

După pauză gălățenii au trecut din nou în avantaj grație golului marcat de Laurențiu Iancu. Stelică Nicoliță a egalat, apoi tot el a readus echipa din Făurei la conducere, iar rezultatul final a fost stabilit de un gol marcat cu capul de Drezaliu, în urma unui corner.

CS Făurei a început meciul cu următoarea formulă: Aurel Nicoliță – Marius Mocanu, Drezaliu, Vali Apostol, Sebastian Dunca – Daniel Percă, Băicoianu, F. Rotaru – Bănel Nicoliță, Stelian Nicoliță, Silviu Moise. Au mai jucat: Iliescu, Dragomir și Enache.