Viitorul Ianca – Victoria Traian 2-2, intr-un meci de pregatire

La acest sfârșit de săptămână lidera Ligii a 4-a brăilene la fotbal, Viitorul Ianca, a întâlnit într-un meci amical desfășurat pe terenul Liceului Nicolae Oncescu din Ianca, pe Victoria Traian, echipă clasată pe ultimul loc în seria a II-a din liga a 3-a. Partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2, după ce la pauză echipa din Ianca a condus cu 2-1.

Vali Durbacă a deschis scorul pentru echipa lui Viorel Ciucașu, apoi Ionuț Smeu a majorat scorul dintr-o lovitură de la 11 metri. La scorul de 2-0 Andrei ciucașu a trimis mingea în bară și în loc de 3-0 a fost 2-1, Moroșanu reducând din handicap. După pauză Victoria Traian a egalat după un autogol al lui Neluțu Zăgan.

Victoria Traian: Constantinescu – Toma, V. Tureac, C. Boitaș, Baciu – M. Mocanu, Costel Roșu, Paul Ioan, Enache – I. Bogoș, Ad. Moroșanu. După pauză au mai jucat: Al. Cireașă, Vasilică Popa, Șt. Veber, Voicu, Pîrlițeanu, M. Barbu, Gigel Bordei.

Viitorul Ianca: Jalbă – M. Ion, N. Zăgan, Dobrin, Smeu – D. Cazan, Ioniță, Postolea, Ghiviciu – A. Ciucașu, V. Durbacă. Au mai jucat: Tăbârcă, Stoican, Ciubotaru, Sterpu, Vrânceanu și I. Vasile.