Viitorul Ianca a invins pe Victoria Traian intr-un meci amical

Viitorul Ianca a susținut astăzi al doilea meci de pregătire din această vară. Adversara echipei manageriate de omul de afaceri Vali Priceputu și pregătită de fostul jucător al Daciei Unirea Brăila, Cosmin Neacoară, a fost Victoria Traian. Viitorul Ianca s-a impus cu 4-0 (0-0).

Viitorul Ianca se pregătește pentru primul tur al Cupei României faza națională, competiție în care ar putea începe sezonul oficial și Victoria Traian dacă va fi invitată să continue și în campionatul 2018-2019 tot în Liga a 3-a.

Chiar dacă de la echipa din Ianca au lipsit Andrei Crăciun, Costin Dobrin, Mădălin Ion și Neluțu Zăgan, aceștia au reușit în repriza a doua să facă diferența prin golurile marcate de Marius Dima de două ori, ionuț Matei și Marius Ghiviciu.

Viitorul Ianca a început meciul în următoarea formulă: Denis Jalba – Valentin Stroe, Adrian Postolea, Cătălin Stănciulescu, Alexandru Cireașă – Daniel Cazan, Alexandru Colniceanu Victor Olenic, Marius Ghiviciu – Marius Dima, Ionuț Matei. Antrenor Cosmin Necoară.

În minutul 25 Cătălin Ștefănescu a părăsit terenul accidentat, fiind înlocuit de Ionuț Vrânceanu. La pauză Daniel Cazan a fost înlocuit cu Burlacu. În repriza a doua au mai jucat portarii Chițu și Tăbârcă.

La Victoria Traian au jucat: Dinu – Frumuzachi, Ghețu, Vali Baciu, Păduraru, Tudorache, Paul Ioan, George Puia, Costel Roșu – Păvălache, Buzatu. Antrenori: Puiu Antohi și Costel Roșu. În repriza a doua au mai intrat: Moroșan, Ioniță, Bogoș, Băcanu, Giol, Gabriel Ion și Alin Ion.