Victoria Traian la a doua infrangere consecutiva in care au primit 7 goluri

În etapa a doua a Ligii a 3-a, Victoria Traian a înregistrat un nou eșec, cu același scor cu care pierduse și meciul de debut în al treilea eșelon fotbalistic. Echipa pregătită de Curcă și Vioreanu a pierdut cu 7-0 în deplasarea de la Agricola Borcea.

Gazdele au tranșat meciul din primele 22 de minute, când au marcat de patru ori. Marian Şerban a marcat de trei ori în minutele 10, 16 și 20, iar al patrulea gol al primei reprize a fost înscris de Marius Gheorghe în minutul 15.

În minutul 47 Marian Gheorghe a mărit avantajul gazdelor, apoi echipa din Călărași a mai înscris de două ori prin c. bumbac în minutul 60 și D. Chirilă în minutul 78, stabilind rezultatul final, Agricola Borcea – Victoria Traian 7-0 (4-0).

Victoria Traian a avut trei faze mai periculoase la poarta gazdelor, dar Marius Mocanu, de două ori, şi Marius Barbu, au irosit șansa de a marca primul gol al echipei din Traian în Liga a 3-a. În ciuda celor șapte goluri primite, portarul Ionuţ Tunea a limitat proporțiile scorului, având mai multe intervenții bune la atacurile echipei gazdă.

Victoria Traian: Tunea – Martinescu, Mădălin Ion (min. 80 Moldoveanu), Boitaş, P. Olmazu – Postolea (min. 70 Bolozan), Barbu, C. Ion, Alpărean (min. 46 Bălănică) – M. Mocanu, M. Popa (min. 46 E. Pârliţeanu).

Victoria Traian ocupă locul 14 în clasamentull seriei a II-a din liga a 3-a, fără nici un punct după două etape și un golaveraj de 0-14, dar nu este singura echipă fără gol marcat, dar nici echipa care să fi primit cele mai multe goluri.

În etapa a III-a Victoria Traian va juca pe teren propriu cu Axiopolis Cernavodă, sâmbătă, 9 septembrie, de la ora 17.00.