Victoria Traian invinsa la limita in deplasarea de la Voluntari

Victoria Traian a fost la mai puțin de un sfert de oră de obținerea unui punct în deplasarea de la FC Voluntari 2, unde au pierdut cu 1-0 printr-un gol primit în minutul 77.

Ocupanta ultimului loc în seria a II-a din Liga a 3-a, Victoria Traian a mers la Voluntari cu gândul de a obține primul punct în acest sezon, într-un meci contând pentru etapa a 14-a.

Brăilenii antrenați de Marian Curcă și Nicolae Rotaru au avut și 3-4 situații de a marca, dar pe care nu le-au fructificat. Pe faza ofensivă s-a simțit și lipsa lui Costel Roșu, suspendat de Comisia de Disciplină a FRF două etape după cartonașul roșu primit etapa trecută.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Constantin Costache în minutul 77.

Pentru Victoria Traian au jucat: Tunea – Cristofor (min. 42 M. Mocanu), V. Popa, Baciu, Toma – P. Ioan, Bogoș, I. Voicu – Bordei, Moroșanu (min. 80 Pavel), Enache (min. 60 Alpărean).

Celelalte rezultate înregistrate în etapa a 14-a din seria a II-a a Ligii a 3-a au fost:

Sportul Chiscani – CSM Râmnicu Sărat  4-0 (2-0)
FCSB 2 – Delta Dobrogea Tulcea 4-0 (1-0)
Înainte Modelu – Metalul Buzău 2-0 (2-0)
Axiopolis Sport Cernavodă – Agricola Borcea 7-1 (4-0)
Unirea Slobozia – ASSCS Farul Constanţa 0-5 (0-3)
ACSM Olteniţa – Progresul Spartac 0-0

În etapa viitoare, sâmbătă, 31 martie, de la ora 15.00, pe teren propriu, Victoria Traian va întâlni pe CSM Rm. Sărat.