Trei remize identice pentru HC Dunarea Braila la turneul de la Cheile Gradistei

HC Dunărea Brăila a încheiat cantonamentul de la Cheile Grădiștei cu participarea la un turneu amical organizat în stațiunea montană. Echipa pregătită din această vară de Dumitru Berbece a încheiat turneul fără înfrângere, dar și fără nici o victorie, terminând toate cele 3 meciuri la egalitate, cu același scor, 24-24!

După ce duminică a jucat cu SCM Craiova și HC Zalău, luni dimineață echipa brăileană a întâlnit nou promovata SCM Gloria Buzău. Meciul s-a terminat tot cu scorul de 24-24, după ce echipa buzoiană a condus la pauză cu 13-12.  Brăila a condus în prima repriză cu 8-5, dar pe finalul primei reprize s-au văzut conduse cu 12-11 și 13-12. În repriza secundă echipa din Buzău s-a distanțat și la 4 goluri, scor 21-17, dar pe final HC Dunărea a revenit și meciul s-a terminat la egalitate.

Pentru HC Dunărea au marcat: Natasha Krnic -4, Diana Munteanu -3, Nicoleta Tudor -3, Cristina Gheorghe -3, Nicoleta Safta -3, Diana Axinte -2, Alina Vătu -2, Iryna Shutska -2, Elena Dache -1, Ștefania Epureanu -1.