Sportul Chiscani, victorie la scor în ultimul amical înaintea returului Ligii a 3-a

Sportul Chiscani a încheiat seria meciurilor de verificare cu o victorie cu scorul de 7-0 (5-0), obţinută sâmbăta trecută, pe teren propriu în faţa celor de la Viitorul Şuţeşti. Sâmbăta viitoare, echipa lui Adrian Baldovin va juca pe teren propriu cu ACSM Oltenița, în prima etapă a returului Ligii a 3-a.

Echipa din Chiscani a deschis scorul în minutul 12 prin Marin Iordache, după o acţiune iniţiată de Zaharia. Cinci minute mai târziu, Iordache a centrat şi Zaharia a dus scorul la 2-0. După un contraatac rapid,în minutul 30 Iordache a marcat pentru 3-0, cu un şut în vinclul porţii apărate de Vasilache. Până la pauză, Sportul Chiscani a mai înscris de două ori prin Honea în minutul 37, din penalty, şi Varea în minutul 45, şut din unghi, la colţul lung.

La două minute de la reluare Negru a şutat cu efect, în vinclul din stânga al porţii apărate de Dogaru, după o pasă primită de la Sorin Sima. În minutul 67, după o acţiune personală, Silviu Gavrilă a stabilit scorul amicalului, 7-0, pentru Sportul Chiscani.

Viitorul Şuţeşti putea înscrie golul de onoare în ultimul minut al partidei, însă Ionuţ Huţu a ratat un penalty, șutând pe lângă poartă.

Sportul Chiscani: Popescu (min. 46 Streche) – Varea, G. Preda, Dobrin (min. 46 Boga), S. Sima – R. Enache (min. 60: Cristea), V. Mihai, Honea, Zaharia (min. 37: S. Gavrilă) – M. Iordache, Negru.

Viitorul Şuţeşti: Vasilache – Grozea, Măgăriţă, G. Călin, Huţu – M. Enache, Ene, Mâţă, Vlad – Pană, Şerbănescu. Au mai jucat: Şerban, Custură, Constantin, Vizireanu.