Sportul Chiscani spera sa obtina astazi promovarea in Liga a 3-a

IMG_1574

Astăzi, de la ora 17.30, Sportul Chiscani încearcă să întoarcă în favoarea sa promovarea în Liga a 3-a, după semieșecul din meciul tur, când a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-2) meciul cu Şoimii Topolog. Echipa pregătită de George Pascu își dorește promovarea în Liga a 3-a și are susținerea primăriei Chiscani, dar și a sponsorilor pentru a face acest pas.

Sportul Chiscani are tot lotul este valid pentru meciul de astăzi și pot trimite pe teren cel mai bun unsprezece. Lotul de jucători ai Sportului Chiscani pentru acest meci este format din: Filip Ghighimoc și Alin Comănescu – portari, Cristi Pascu, Cl. Boariu, I. Huțu, L. Boariu, Al. Zărnescu, A. Crăciun, V. Durbacă, Dobrin, I. Smeu, G. Costache, O. Vîrlan, M. Ion, D. Mirescu, Milea, L. Bălan, Drăguș.

În meciul tur, pentru Sportul Chiscani a marcat de două ori Vali Durbacă (un gol din penalty), iar pentru Şoimii Topolog au înscris Nane şi Lupu.

Meciul de la Topolog va fi arbitrat la centru de Florin Miron (Bucureşti), ajutat de arbitrii asistenţi: Cristian Ionuţ Măndiță (Tunari – Ilfov) şi Marian Istrate (Buftea – Ilfov).

Pentru a spera la promovarea în Liga a 3-a, Sportul Chiscani trebuie să câștige meciul de pe stadionul comunal din Tolopog sau să termine la egalitate, dar să marcheze cel puțin trei goluri. În cazul în care meciul din această după amiază se va termina tot cu scorul de 2-2, se vor disputa două reprize de prelungire a câte 15 minute, iar dacă egalitatea se menţine, echipa câştigătoare va fi desemnată în urma executării loviturilor de departajare de la 11 metri.