Sport

Sportul Chiscani joaca vineri in prima etapa din Liga a 3-a

Sportul Chiscani joaca vineri in prima etapa din Liga a 3-a
Sportul Chiscani joaca vineri in prima etapa din Liga a 3-a
Sportul Chiscani joaca vineri in prima etapa din Liga a 3-a

Cu câteva zile înaintea startului sezonului Ligii a 3-a, una dintre echipele repartizate în seria a II-a, din care fac parte și cele două echipe din județul Brăila, Sportul Chiscani și Victoria Traian, a decis să se retragă din campionat.

Campioana României, FC Viitorul Constanţa, şi-a desfiinţat echipa secundă şi a retras-o din competiţie cu mai puţin de o săptămână înainte de startul sezonului. Departamentul Competiţii al Federaţiei Române de Fotbal a trebuit să refacă programul Seriei a 2-a, acolo unde fusese repartizată Viitorul 2. Este al doilea abandon din Liga 3 în această săptămână, după cel al celor de la FC Milcov, în seria a 3-a.

Programul primei etape a Seriei a 2-a a Ligii 3:

25 august, ora 18:00
Olimpia Râmnicu Sărat – Sportul Chiscani
Delta Dobrogea Tulcea – FCSB 2

26 august, ora 18:00
Agricola Borcea – Axiopolis Sport Cernavodă
Victoria Traian – FC Voluntari 2
SCS Farul Constanţa – Unirea Slobozia – amânat
Progresul 1944 Spartac București – ACSM Olteniţa
Metalul Buzău – Înainte Modelu

Partida dintre Olimpia Rm. Sărat și Sportul Chiscani va avea loc pe terenul Olimpia din Rm. Sărat și va fi arbitrat la centru de Motan Mihai (Aninoasa – Dâmbovita), ajutat de arbitrii asistenți Păunescu Adrian (Târgovişte – Dâmbovița) și Onicescu Ion (Glodeni – Dâmbovița).

Noul program competiţional al echipelor brăilene din Seriei a 2-a a Ligii a 3-a:

Etapa 2, 2 septembrie, ora 17:00
Sportul Chiscani – Progresul 1944 Spartac
Agricola Borcea – Victoria Traian

Etapa 3, 9 septembrie, ora 17:00
Victoria Traian – Axiopolis Sport Cernavodă
Delta Dobrogea Tulcea – Sportul Chiscani

Etapa 4, 16 septembrie, ora 17:00
Sportul Chiscani – Metalul Buzău
Victoria Traian – ASSCS Farul Constanţa

Etapa 5, 23 septembrie, ora 17:00
Olimpia Râmnicu Sărat – Victoria Traian
Înainte Modelu – Sportul Chiscani

Etapa 6, 30 septembrie, ora 17:00
Sportul Chiscani – FCSB 2
Victoria Traian – Progresul 1944 Spartac

Etapa 7, 7 octombrie, ora 15:00
Delta Dobrogea Tulcea – Victoria Traian
ACSM Olteniţa – Sportul Chiscani

Etapa 8, 14 octombrie, ora 15:00
Axiopolis Sport Cernavodă – Sportul Chiscani
Victoria Traian – Metalul Buzău

Etapa 9, 21 octombrie, ora 15:00
Înainte Modelu – Victoria Traian
Sportul Chiscani – Unirea Slobozia

Etapa 10, 28 octombrie, ora 15:00
FC Voluntari 2 – Sportul Chiscani
Victoria Traian – FCSB 2

Etapa 11, 4 noiembrie, ora 14:00
ACSM Olteniţa – Victoria Traian
Sportul Chiscani – Agricola Borcea

Etapa 12, 11 noiembrie, ora 14:00
Victoria Traian – Sportul Chiscani

Etapa 13, 18 noiembrie, ora 14:00
Sportul Chiscani – ASSCS Farul Constanţa
Unirea Slobozia – Victoria Traian

Distribuie postarea
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •