Sportul Chiscani al doilea amical sub comanda lui Adrian Baldovin

Sâmbăta, 14 iulie, de la ora 11.00, Sportul Chiscani a jucat un meci amical cu CSM Rm. Sărat pe stadionul ”Olimpia” din localitatea buzoiană. Echipa din Chiscani, antrenată din acest sezon de Adrian Baldovin, a pierdut cu 2-1 (0-0) amicalul CSM Râmnicu Sărat. Meciul s-a jucat pe durata a două reprize a câte 50 de minute.

La acest test de verificare, pentru Sportul Chiscani au jucat portarul Daniel Popescu, venit în probe de la Bucovina Rădăuți, mijlocașul Daniel Lovin, venit de la Sporting Liești și Marius Dulă, venit de la Voința Șuțești, portarul gălățean Daniel Constantinescu, care în returul campionatului trecut a jucat la Victoria Traian, Ştefan Toma de la Juventus Bucureşti, fundaşul stânga Bogdan Dumitru de la Sporting Lieşti, mijlocaşul central Emanuel Moldovanu, de la FC Urleasca, atacantul Alin Radu, de la Voința Vișani, care a trecut pe la Conpet Cireşu dar şi pe la Metalul Buzău, mijlocaşul central Constantin Ştefan, care revine la Chiscani după un împrumut la Gloria Movila Miresii. De asemenea, au mai revenit la formaţia din Chiscani, Gigel Bordei şi Graur.

Sportul Chiscani a deschis scorul în minutul 25 al reprizei a doua. Constantin Ștefan a șutat de la 20 de metri și mingea a fost respinsă de portarul gazdelor în față, iar Marius Coman din apropiere a trimis-o în plasă. Cu cinci minute înaintea finalului de meci gazdele au egalat prin Mihalache. Tot după o fază fixă, Tîrîlă a înscris golul prin care formația gazdă s-a impus cu 2-1 în ultimul minut de joc.

Sportul Chiscani: Daniel Popescu (min. 50 Daniel Constantinescu, min. 80 Ștefan Toma) – Georgian Bălan (min. 50 Graur), Gabriel Preda, Pârlog (min. 50 Boga), Bogdan Dumitru (min. 50: Dumitrana) – Mădălin Pascu (min. 50 Constantin Ștefan), Georgian Chihaia (min. 50 Daniel Lovin) – Marin Iordache, Emanuel Moldoveanu (min. 50 Marius Dulă), Alin Radu – Marius Coman.