Sportul Chiscani a castigat cu 6-1 amicalul de la Cazasu

Duminică, 5 august, de la ora 10.00, Sportul Chiscani a disputat un nou joc amical, adversara fiind echipa de Liga a 4-a ACS Comunal Cazasu. Echipa din Chiscani s-a impus pe terenul din Cazasu cu scorul de 6-1.

Alin Radu a deschis scorul în minutul 2, iar Chihaia a ratat majorarea scorului şapte minute mai târziu, când a șutat în transversală. După ce Oaie a ratat șansa de a egala în minutul 19, portarul Popescu scățând șutul acestuia, în minutul 24 Marian Iordache a mărit avantajul echipei din Chiscani. Două minute mai târziu Marius Barbu a redus din diferenţă, iar în minutul 45 Lupu a stabilit scorul primei reprize, 3-1, pentru Sportul Chiscani.

În repriza secundă, Marian Iordache a mai înscris de două ori, iar ultimul gol al oaspeţilor a fost marcat de Emanuel Moldoveanu.

Sportul Chiscani: Popescu (min. 46 Constantinescu) – Drezaliu (min. 65 V. Ion), Preda, Pârlog, Boga – Lovin, Chihaia (min. 27 Adamache) – Lupu (min. 65 Graur), E. Moldoveanu, M. Iordache – A. Radu. Nu au evoluat în acest meci: Mădălin Pascu, aflat la lotul naţional U17, G. Bălan, M. Coman, Zaharia, Bogdan Dumitru şi portarul Toma.

ACSC Cazasu: Baicu – N. Cazan, Piaşu, Licitonschi, Luchian – Gologan, Dima, Toader, Gavrilă – M. Barbu, Oaie. În repriza a doua au mai evoluat A. Popescu, Pavelescu.

Sâmbătă, 11 august, de la ora 11.00, ACS Comunal Cazasu va juca un nou meci amical, tot pe teren propriu, cu Dunărea Tichilești.