Sportul Chiscani a castigat cu 2-0 amicalul cu Inainte Modelu

Sâmbăta, Sportul Chiscani jucat un nou meci amical în compania formației Înainte Modelu, formaţie care a încheiat sezonul trecut pe locul 8 în seria a II-a din Liga a 3-a. Sportul Chiscani a dominat meciul cu echipa din Călărași, în fața cărora a pierdut ambele meciuri în campionatul trecut, și de data aceasta s-a impus cu scoruld e 2-0.

Sportul Chiscani a deschis scorul în minutul 11, după ce Bogdan Dumitru a trimis o pasă diagonală pentru Marius Coman, care a şutat în vinclul porţii gazdelor.

Echipa din Chiscani şi-a dublat avantajul în minutul 58, când Alin Radu a fost faultat în careul gazdelor, iar Ştefan Adamache a transformat penalty-ul acordat oaspeţilor.

Sportul Chiscani: Constantinescu (min. 46: Popescu, min. 75: Toma) – G. Bălan, G. Preda, Drezaliu, B. Dumitru – Lovin, Chihaia – Lupu (min. 72: Gavrilă), Șt. Adamache (min. 68: Graur), A. Radu (min. 60: C. Gheorghe) – M. Coman (min. 46: Zaharia). Au lipsit motivat Emanuel Moldoveanu şi Valentin Ion.

Sportul Chiscani va juca miercuri, 1 august 2018, meciul din prima etapa a Cupei României, în deplasare la ACS Universitatea ”Dunărea de Jos” Galați.