Sambata si duminica au loc meciurile etapei a 2-a din Liga a 4-a

Sâmbătă și duminică, Liga a 4-a la fotbal programează meciurile din etapa a 2-a. Sâmbătă se vor disputa trei meciuri, iar duminică celelalte două. Partidele de juniori vor începe de la ora 11.00, iar meciurile de seniori de la ora 13.00.

În această etapă Voința Vișani va sta.

Miercuri după amiază, într-un meci restanță din prima etapă, Voința Vișani a învins cu 3-1 (1-1). Gazdele au deschis scorul în minutul 2 prin autogolul lui Iacob, iar în minutul 22 Bratosin a marcat pentru 1-1. În minutul 47 echipa din Vișani a revenit la conducere, după ce Mândroasa a transformat o lovitură de la 11 metri, iar în minutul 84 Dobrică a stabilit rezultatul final al partidei. Viitorul Ianca, pregătită în acest campionat de Mihai Hrincă, a fost salvată de la un dezastru grație intervențiilor portarului Șerbu.