Prima victorie din Moldova. Milsami Ursidos – CF Braila 0-2 (0-1)

Prima victorie din Moldova. Milsami Ursidos – CF Braila 0-2 (0-1)Astazi de la ora 13, la Complexul Sportiv Zimbru din Chisinau, CF Braila a intalnit pe FC Milsami Ursidos. Partida s-a incheiat cu victoria echipei antrenate de Alin Panzaru cu scorul de 2-0 (1-0). Golurile brailenilor au fost marcate de Robert Neagoe in minutul 38 si Bogdan Rusu in minutul 53. este prima victorie inregistrata de echipa Brailei in cantonamentul acesta, dar al treilea meci in care nu a primit gol. Daca ne uitam la clasamentul Diviziei nationale din Republica Moldova, adversarul de astazi a fost practice cel mai bine cotat de pana acum, echipa Milsami situandu-se pe locul 4, cu 31 de puncte, dupa 20 de etape.

Milsami Ursidos – CF Braila 0-2 (0-1)

Pentru CF Braila au jucat: Bunduc si Mitrea – portari; Bosoi, Ivan, Balasa, Spiridon, Sanmartean, Colilie, Frunza, Ndigwe, Ochia, Ciocalteu, Dima, Marcel Gheorghe, Voicu, Neagoe, Puscasu, Punga, Rusu si Campeanu. Nu au evoluat in acest meci, portarul Leu, Ignat, Baltoi si Necoara, ultimii trei accidentati.

Pentru aceasta partida antrenorul principal al echipei din Moldova, Stefan Stoica, a folosit urmatorii jucatori: Negai – Stadiiciuc, Soporan, Monday, Rassulov, Gheorghiu, Wellington, Gheti, Boubacar, Furdui, Nurudeen, Calugher, Casabella, Ciofu, Girla, Iavorschi, Traore, Leuca si Ferreira.

Sambata 23 februarie, brailenii se vor deplasa la Tiraspol, unde vor juca ultimul meci din acest stagiu de pregatire, cu echipa de pe locul 3 in Divizia Nationala din Moldova, FC Tiraspol, iar apoi vor reveni in tara. Pe data de 2 martie, CF Braila va intalni, la Braila, pe Dunarea Galati.