Ploaie de goluri la meciurile din etapa a IV-a în Liga a 4-a și la juniori A1

La sfârșitul săptămânii trecute, Liga a 4-a la fotbal a programat meciurile etapei a IV-a. Din cele patru partide disputate, două s-au încheiat la egalitate, una a fst câștigată de gazde și una de oaspeți. Scorul etapei a fost realizat la Tudor Vladimirescu, unde Pandurii s-a impus cu 11-4. Golgheterul etapei a fost Marius Ion de la Pandurii, autor a patru goluri. Viitorul Însurăței a obținut în această etapă primul punct în acest campionat.

Rezultatele și autorii golurilor în etapa a IV-a din Liga a 4-a:

Viitorul Însurăței – FC Urleasca 2-2 (2-1). Pentru gazde a marcat Baicu în minutele 10 și 42. Golurile oaspeților au fost înscrise de Spătaru în minutul 14 și Costache în minutul 85. La juniori A1 gazdele au câștigat cu 10-1.

Victoria Traian – ACS Comunal Cazasu 3-3 (2-2). A fost un meci în care cei de la Cazasu au condus de trei ori, dar de fiecare dată au fost egalați. Sorin techiu a deschis scorul pentru Comunal Cazasu în minutul 12, apoi Costel Roșu a egalat în minutul 20. În minutul 40 Vlad Omer a readus Cazasu la conducere, dar după trei minute Paul Ioan a marcat pentru 2-2. În minutul 50 pavelescu a marcat pentru 2-3, pentru ca în minutul 60 Baciu să egaleze a treia oară. La juniori oaspeții s-au impus cu 10-0.

Pandurii Tudor Vladimirescu – Dunărea Tichilești 11-4 (4-2). Golurile gazdelor au fost marcate de: Petcu (4, 45+2), Stan (37), Spânu (41), Marius Ion (53, 55, 69, 74), Stănel Ion (79), Giurgiu (82), Tănase (86). Pentru oaspeți au marcat: Novac (18), Nicu (45), Datcu (75, 90). La juniori scorul a fost 12-2 pentru Tudor Vladimirescu.

Voința Vișani – Voința Șuțești 1-2 (1-0). Gazdele au deschis scorul în minutul 42 prin Georgel Pungă, dar după pauză cei de la Șuțești au marcat de două ori, prin Ciocan (55) și Custură (81) și au obținut cele trei puncte. La juniori Voința Vișani a câștigat cu 6-0.

Chiar dacă nu a jucat în această etapă Viitorul Ianca se menține lider cu 9 puncte și golaveraj 9-2. Pe locul 2 se află tot o echipă care a jucat doar trei partide, Voința Șuțești, cu 9 puncte și golaveraj 9-5. Pe următoarele două locuri, cu câte 7 puncte, se află Victoria Traian și Voința Vișani.

La juniori A1 pe primul loc a trecut Voința Vișani, cu 10 puncte, urmată de Viitorul Ianca, cu 9 puncte, dar un meci mai puțin jucat.