Sport

Echipa Liceului G. Valsan din Faurei castigatoarea ONSS la fotbal baieti de liceu – faza judeteana

Echipa Liceului G. Valsan din Faurei castigatoarea ONSS la fotbal baieti de liceu – faza judeteana
Echipa Liceului G. Valsan din Faurei castigatoarea ONSS la fotbal baieti de liceu - faza judeteana
Echipa Liceului G. Valsan din Faurei castigatoarea ONSS la fotbal baieti de liceu – faza judeteana

La sfârșitul săptămânii trecute, s-a încheiat faza județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la fotbal băieți- nivel gimnazial. Începută în luna noiembrie cu faza grupelor, la sfârșitul săptămânii trecute a fost desemnată campioana județului Brăila. Câștigători anul acesta au fost cei de la Liceul Tehnologic G. Vâlsan din Făurei, pregătiți de profesorul Cristi Fliter, care va reprezenta Brăila la turneul zonal de la Topolog, județul Tulcea.

În prima fază s-au înscris 16 echipe, împărțite în patru grupe, iar meciurile s-au jucat pe patru terenuri sintetice din municipiul Brăila.

Rezultatele înregistrate în faza grupelor au fost:

GRUPA  A – TEREN SINTETIC–LICEUL „P.CERNA”–RESPONSABIL–PROF. NETA MARIAN

Din această grupă au făcut parte echipele:

1.C.N.”N. BALCESCU” – PROF. DEWALD DORU

2.LICEUL „P. CERNA” – PROF. NETA MARIAN

3.LICEUL TEHNOLOGIC „G.VALSAN” – PROF. FLITER CRISTI

4.C.N. „ANA ASLAN” – PROF. CIOCAN VALENTIN

ETAPA I – 03.11.2016

1.C.N.N.B. – C.N.”ANA ASLAN”10 – 3
2.LICEUL”P.CERNA” – LIC. TEHNOL. „G. VALSAN”2 – 5

ETAPA a II – a – 10.11.2016

3.C.N. „ANA ASLAN” – LICEUL TEHNOLOGIC „G.VALSAN”6 – 4
4.C.N.N.B. – LICEUL „P.CERNA4 – 4

ETAPA a III – a – 17.11.2016

5.LICEUL” P.CERNA” – C.N. „ANA ASLAN”3 – 3
6.LICEUL TEHNOLOGIC „G.VALSAN” – C.N.N.B.9 – 7

Clasamentul final al grupei A:

NR.

CRT.

ECHIPAJVEIGMGPP
1.LIC. TEHN. „G. VALSAN”, FAUREI320118156
2.C.N.N.B.311121164
3.C.N. „ANA ASLAN”311112174
4.LIC. TEORETIC „PANAIT CERNA”30219122

GRUPA B –TEREN SINTETIC -LICEUL „GR.MOISIL” – RESPONSABIL PROF. LATU FLORENTIN

În această grupă au participat echipele:

1.LICEUL PEDAGOGIC „D.P.PERPESSICIUS” – PROF. GRIGORE BOGDAN

2.LICEUL TEHNOLOGIC „ ANGHEL SALIGNY” – PROF. LATU FLORENTIN

3.LICEUL DE ARTA „H. DARCLEE” – PROF. TOADER SILVIU

4.LICEUL TEHNOLOGIC „GH.K.CONSTANTINESCU” – PROF. HORNET ANDREI

ETAPA I – 03.11.2016

1.LICEUL PEDAGOGIC– LIC. TEHN.„GH.K.CONSTANTINESCU”6 – 1
2.LIC.TEHN. „ A.SALIGNY” – LICEUL DE ARTA10 – 1

ETAPA a II – a – 10.11.2016

3.LIC. TEHN.„GH.K.CONSTANTINESCU”-LICEUL DE ARTA2 – 2
4.LICEUL PEDAGOGIC – LIC. TEHN. „A.SALIGNY”6 – 6

ETAPA a III – a – 17.11.2016

5.LIC.TEHN. „ A.SALIGNY” – LIC. TEHN.„GH.K.CONSTANTINESCU”6 – 3
6.LICEUL DE ARTA – LICEUL PEDAGOGIC1 – 15

Clasamentul final al grupei B:

NR.

CRT.

ECHIPAJVEIGMGPP
1.LIC. PEDAGOGIC „D.P.PERPESSICIUS”32102787
2.LIC. TEHN. „A.SALIGNY”321022107
3.LIC. TEHN. „GH.K.CONSTANTINESCU”30126141
4.LIC. ARTA „H. DARCLEE”30124271

GRUPA C–TEREN SINTETIC–C.T.”C.D.NENITESCU”–RESP. PROF. BALDOVIN NICUSOR

În această grupă au participat echipele:

  1. T. „ED.NICOLAU” – PROF. BALDOVIN NICUSOR
  2. LICEUL „N.IORGA” – PROF. URSE LUCIAN
  3. LICEUL TEHNOLOGIC „N.ONCESCU” – PROF. ERHAN MIRELA
  4. T. ”C.D.NENITESCU” – PROF. COCHIRLEANU MARIAN

ETAPA I – 03.11.2016

1.C.T.”ED.NICOLAU” – C.T.”C.D.NENITESCU”2 – 1
2.LICEUL „N.IORGA” – LIC.TEHN”N.ONCESCU”5 – 1

ETAPA a II – a – 10.11.2016

3.C.T.”ED.NICOLAU” – LICEUL”N.IORGA”4 – 3
4.C.T. „C.D.NENITESCU” – LIC.TEHN”N.ONCESCU”9 – 8

ETAPA a III – a – 17.11.2016

5.LIC.TEHN.”N.ONCECU” – C.T.”ED.NICOLAU”1 – 9
6.LICEUL „N.IORGA” – C.T.”C.D.NENITESCU”4 – 3

Clasament grupa C:

NR.

CRT.

ECHIPAJVEIGMGPP
1.C.T. „ ED.NICOLAU”33001559
2.LIC. TEORETIC „N.IORGA”32011886
3.C.T „C.D.NENITESCU”310213143
4.LIC. TEHN. „N.ONCESCU”, IANCA300310230

GRUPA D –TEREN SINTETIC -LICEUL „GR.MOISIL” – RESPONSABIL PROF. PREDA ROMEO

În această grupă au participat echipele:

  1. LICEUL TEHNOLOGIC „N.TITULESCU” INSURATEI – PROF. ROSU FLORENTIN
  2. LICEUL TEHNOLOGIC „GRIGORE MOISIL” – PROF. PREDA ROMEO
  3. N. „GH.M.MURGOCI” – PROF. GAGU MIRCEA
  4. LICEUL TEHNOLOGIC „M. BASARAB”, MAXINENI – PROF. IONASCU COSTEL

Rezultatele inregistrate in grupa D:

ETAPA I – 03.11.2016

1.INSURATEI – MAXINENI3 – 3
2.LIC.TEHN.”G.MOISIL” – C.N.”GH.M.MURGOCI”1 – 2

ETAPA a II – a – 10.11.2016

3.MAXINENI – C.N.”GH.M.MURGOCI”1 – 3
4.INSURATEI – LIC.TEHN.”G.MOISIL”11 – 2

ETAPA a III – a – 17.11.2016

5.LIC.TEHN.”G.MOISIL” – MAXINENI2 – 8
6.INSURATEI – C.N.”GH.M.MURGOCI”4 – 1

Clasament grupa D:

NR.

CRT.

ECHIPAJVEIGMGPP
1.LIC. TEHN. „N.TITULESCU”, INSURATEI32101867
2.C.N.”GH.M.MURGOCI”3201666
3.LIC. TEHN. „M.BASARAB”, MAXINENI31111284
4.LIC. TEHN. „G. MOISIL”30025230

La turneul semifinal au participat echipele clasate pe primele două locuri în cele patru grupe, împărțite în două grupe semifinale.

GRUPA  I: TEREN SINTETIC – LICEUL „PANAIT CERNA” – RESPONSABIL BALDOVIN NICUSOR

  1. A1 – LIC. TEHN „G.VALSAN”, FAUREI
  2. B2 – LIC. TEHN. „A.SALIGNY”
  3. C1 – C.T. „ED. NICOLAU”
  4. D2 – C.N.”GH.M. MURGOCI

ETAPA I – 24.11.2016

1.LIC. TEHN. FAUREI – C.N.”GH.M.MURGOCI”7-1
2.LIC.TEHN.”A. SALIGNY” – C.T. „ED. NICOLAU”0-6

ETAPA a II – a – 08.12.2016

3.C.T. „ED. NICOLAU” – C.N.”GH.M.MURGOCI”5-1
4.LIC. TEHN. FAUREI – LIC. TEHN. „A. SALIGNY”6-2

ETAPA a III – a – 15.12.2016

5.LIC.TEHN.”A. SALIGNY” – C.N.”GH.M.MURGOCI”1-2
6.LIC. TEHN. FAUREI – C.T. „ED. NICOLAU”4-2

Clasament grupa I semifinală:

NR.

CRT.

ECHIPAJVEIGMGPP
1.LIC. TEHN. FAUREI33001759
2.C.T. „ED. NICOLAU”32011356
3.C.N.”GH.M.MURGOCI”31024133
4.LIC. TEHN. „A. SALIGNY”30033140

GRUPA a II – a : TEREN SINTETIC – C.T. „C.D.NENITESCU” – RESPONSABIL  DEWALD DORU

  1. A2 – C.N.NICOLAE BALCESCU
  2. – LICEUL PEDAGOGIC „D.P.PERPESSICIUS”
  3. – LICEUL TEORETIC „N. IORGA”
  4. – LIC. TEHN. „N.TITULESCU”, INSURATEI

ETAPA I – 24.11.2016

1.C.N.N.B. – LIC. TEHN. „N. TITULESCU”3-2
2.LIC.PED. „D.P.PERPESSICIUS” – LICEUL TEORETIC „N.IORGA0-2

ETAPA a II – a – 08.12.2016

3.LIC. TEHN. „N.TITULESCU” – LIC. TEORETIC”N.IORGA”0-2
4.C.N.N.B. – LIC. PEDAGOGIC „D.P.PERPESSICIUS”4-5

ETAPA a III – a – 15.12.2016

5.LIC. TEORETIC”N.IORGA” – C.N.N.B.3-1
6.LIC.PED. „D.P.PERPESSICIUS” – LIC.TEHN. „N.TITULESCU”6-1

Clasament final grupa II:

NR.

CRT.

ECHIPAJVEIGMGPP
1.LIC. TEORETIC”N.IORGA”3300519
2.LIC. PEDAGOGIC „D.P.PERPESSICIUS”32011176
3.C.N.N.B.31028103
4.LIC.TEHN. „N.TITULESCU”30033110

Turneul final al ONSS la fotbal băieți-nivel liceal faza județeană s-a desfășurat în perioada 16 februarie – 2 martie, cu participarea primelor două clasate în cele două grupe semifinale.

  1. LICEUL TEHNOLOGIC „G.VALSAN”, FAUREI – PROFESOR FLITER CRISTI
  2. COLOEGIUL TEHNIC „ED. NICOLAU” – PROFESOR BALDOVIN NICUSOR
  3. LICEUL TEORETIC „N.IORGA” – PROFESOR RADU CATALIN
  4. LICEUL PEDAGOGIC „D.P.PERPESSICIUS” – PROFESOR GRIGORE BOGDAN

ETAPA I – 16.02.2017

1.LIC.TEHN. „G. VALSAN” – LIC. PEDAGOGIC6-3
2.C.T.”ED.NICOLAU” – LICEUL „N.IORGA”3-1

ETAPA a II – a – 23.02.2017

3.LIC. PEDAGOGIC – LICEUL „N.IORGA”2-3
4.C.T.”ED.NICOLAU” – LIC.TEHN. „G. VALSAN”2-4

ETAPA a III – a – 02.03.2017

5.LICEUL „N.IORGA” – LIC.TEHN. „G. VALSAN”2-5
6.C.T.”ED.NICOLAU” – LIC. PEDAGOGIC4-4

Clasamentul final a fost:

1.LICEUL TEHNOLOGIC „G.VALSAN„ FAUREI33001579p
2.COLEGIUL TEHNIC”ED.NICOLAU”3111994p
3.LICEUL TEORETIC”N.IORGA”31026103p
4.LICEUL PEDAGOGIC”D.P.PERPESSICIUS”30129131p

Premierea a fost făcută de profesorul Babeș Marian, inspector școlar de educație fizică. Au fost acordate din partea I.S.J. Brăila și D.J.T.S Brăila premii ce au constat în mingii de fotbal, cupe și diplome. Arbitrajul a fost asigurat de AJF Brăila.

[quote]A fost o competiție foarte disputată, cu meciuri echilibrate, multe răsturnări de scor, cu un plus pentru echipa Liceului Tehnologic „G.Vâlsan” din Făurei, căreia îi urăm mult succes la turneul zonal[/quote], a declarat Bogdan Grigore, responsabilul organizării acestei competiții.

Distribuie postarea
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •