Dacia Unirea joaca sambata dimineata acasa cu CS Balotesti

Sâmbătă, de la ora 11.00, Dacia Unirea Brăila va juca pe teren propriu cu CS Balotești, în etapa a XXIV-a din Liga a 2-a la fotbal. Brăilenii au un moral ridicat după ce au obținut patru puncte în duelurile cu echipele din Arad și Timișoara.

Clasați pe locul 8 înaintea acestei etape, elevii lui Alin Pânzaru speră să obțină al 10-lea succes în această ediție de campionat. CS Balotești se află pe locul 15 înaintea acestei etape, cu 19 puncte, având 24 de goluri marcate și 36 primite.

Antrenorul brăilenilor nu are nici o indisponibilitate pentru meciul cu echipa din Balotești, pe care a învins-o în ultimele două confruntări de pe Municipalul brăilean cu același scor, 1-0. În meciul tur scorul a fost 1-1, după ce Andrei Pușcașu a deschis scorul în minutul 12, Herea a egalat pentru ilfoveni în minutul 61 din penalty.

Meciul va fi arbitrat la centru de Marian Cătălin Pană din București, ajutat la cele două tușe de Marian Truță din Băbeni – Vâlcea și Alexandru Mihăilă din Rm. Vâlcea. Arbitru de rezervă va fi Ovidiu Oprea din Ploiești.

În primul meci din această etapă, UTA Bătrâna Doamnă a învins în deplasare, scor 2-0, pe CS Mioveni.