Dacia Unirea Braila a pierdut cu 2-0 amicalul jucat in deplasare cu SSC Farul Constanta

Dacia Unirea Brăila a susţinut sâmbătă, la Constanța, ultimul meci de verificare înaintea startului în sezonul 2018-2019 al Ligii a 2-a la fotbal.

Echipa pregătită de Gheorghe Barbu a întâlnit pe SSC Farul Constanța, iar constănțenii s-au impus cu 2-0 (2-0), faza ofensivă fiind principala problemă a echipei brăilene.

Golurile echipei constănţene au fost marcate de R. Licu, în minutul 23, şi Merville în proprie poartă, în minutul 26, după o reluare cu capul a lui Frîncu.

Dacia Unirea Brăila a început meciul în următoarea formulă: Paul Botaș – Gabriel Niță, Ben Abda Hamza, Claudio Merville, Patrice Feussi – Mihai Maxin, Andrei Pleșa, Lu Yuefeng, Mădălin Calu, Darius Hâmpia – Dragoș Mucuță.

În repriza a doua au intrat: Raul Avram – Bebey Bertrand, Norris Ichim, Raul Vitan, Roland Stănescu, Silviu Crăciun și Dzoko.

SSC Farul a început meciul cu formula: Vicent – Ţăranu, Frîncu, Roumadi, Dombrovschi – Doumbia – Cocârlă (34 Cosimi), Tudorică, Petrescu, R. Licu – Al. Grigoraş (34 Juvenal Junior).

În repriza a 2-a constănțenii au început cu: Stavrev – Iani, Ţăranu, Frîncu, Popescu – Doumbia – Cosimi (63 Amos), Tudorică (81 C. Matei), G. Păun, P. Niţă – Juvenal Junior (75 Cocârlă).

Întâlnirea a fost arbitrată la centru de Iurgen Lică, ajutat de asistenţii Sebastian Stoianof şi Marian Carson, toţi din Constanţa.

Acesta a fost ultimul amical pentru Dacia Unirea Brăila înaintea startului Ligii a 2-a, unde va întâlni în prima etapă pe Ripensia Timișoara, sâmbătă, 4 august.

sursa foto: Telegrafonline.ro