Comunal Cazasu a administrat a doua infrangere celor de la Viitorul Ianca

Liga a 4-a a produs una dintre surpizele acestui sezon în etapa a IV-a din play-off și lupta pentru primul loc se va da în trei până la finalul sezonului. ACS Comunal Cazasu a câștigat la scor de neprezentare meciul de pe teren propriu cu Viitorul Ianca. CS Făurei a stat în această etapă, iar Voința Vișani a realizat scorul etapei, învingând cu 8-0 pe Voința Șuțești. Sorin Butiseacă și Georgel Pungă și-au trecut în cont câte trei goluri în această etapă.

Rezultate înregistrate în etapa a IV-a din play-off:

ACS Comunal Cazasu – Viitorul Ianca 3-0 (2-0). Viitorul Ianca nu a învățat lecția din meciul returului din sezonul regulat și a pierdut din nou în fața celor de la Cazasu. Viorel Banciu a deschis scorul în minutul 15 și tot el a majorat difernța în minutul 41. Nici în repriza a doua echipa din Ianca nu a reușit mai mult și cei care au marcat au fost tot gazdele în minutul 76 prin Ionuț Matei. Echipa lui Viorel Ciucașu a avut o bară, dar nu a fost suficient pentru a emite pretenții la un rezultat pozitiv la Cazasu.

Au jucat următoarele echipe:

Comunal Cazasu: I. Baicu – N. Cazan, Popescu, Piașu, Licitonschi, Avramescu, Toader, Pavelescu, Gologan, Matei, Banciu. Rezerve: Drăgan – Gavrilă, Graur, Luchian, Samuilă.

Vitorul Ianca: Jalbă – Necoară, Durbacă, M. Barbu, Dobrin, D. Cazan, Colniceanu, Postolea, M. Ion, N. Zăgan, I. Smeu. Rezerve: Tăbârcă – Crăciun, Stroe, Burlacu, A. Ciucașu, Stoican, Ghiviciu.

Voința Vișani – Voința Șuțești 8-0 (2-0). Au marcat: S. Butiseacă (35, 78, 82), D. Bulancea (43), G. Pungă (64, 75, 80), A. Radu (70).

Voința Vișani: Toader – Dumitru Bulancea (min. 71 Perian), Dobrică (min. 71 Fl. Costache), Cazacu, M. Barbu, A. Radu, Negoiță (min. 71 I. Dinu), S. Butiseacă, A. Nazîru, Grecu, Cristea (min. 46 G. Pungă).

Voința Șuțești: Șerban – Șerbănescu, Ciocan, Neacșu, Custură, Cîrban, Călin, Neagu (min. 46 Crangă), Harabagiu (min. 61 Bratosin), Dulă, Mușat (min. 57 Fl. Mocanu).

Clasamentul Ligii a 4-a din faza play-off:

1C.S Faurei32108-228p
2ACS Comunal Cazasu32108-227p
3Viitorul Ianca31115-527p
4Vointa Visani411211-1022p
5Vointa Sutesti30031-1417p

În ultima etapă a turului din play-off sunt programate meciurile: Viitorul Ianca – CS Făurei și Voința Șuțești – ACS Comunal Cazasu.

Rezultate înregistrate în etapa a 4-a din play-out:

Dunărea Tichilești – Pandurii Tudor Vladimirescu 0-0. Ambele echipe au avut câte o bară, dar și alte 2-3 ocazii, însă niciuna nu a reușit să marcheze.

Gloria Movila Miresii – Dacia Unirea 2 Brăila 7-1 (2-1). Tinerii jucători de la Dacia Unirea au deschis scorul în minutul 2 prin Fl. Ichim. Gorcioaia a egalat în minutul 9 și scorul la pauză a fost egal. În minutul 47 Munteanu a marcat pentru 2-1, apoi gazdele au mai marcat de 5 ori prin Panțuru (57), Ciupercă (60), Spiță (62, 72) și Enciu (69).