A treia infrangere la limita in amicale pentru Dacia Unirea Braila

Dacia Unirea Brăila a susținut astăzi dimineață primul meci de pregătire după revenirea din cantonamentul de la Buftea. Echipa antrenată de Alin Pânzaru a întâlnit echipa de Liga a 3-a, Sporting Liești, în fața căreia a pierdut cu 0-1 (0-0).

Carențele din faza de finalizare s-au văzut și în meciul de astăzi, când jucătorii Daciei Unirea nu au reușit să înscrie nici un gol în poarta echipei de pe locul 6 în seria I a Ligii a treia. Unicul gol al meciului a fost marcat de George Dănăilă, în ultimul minut de joc, cu un șut din afara careului, imparabil pentru micuțul portar al Brăilei, Roberto Chirilă.

În prima repriză Alin Pânzaru a folosit următoarea formulă de echipă: Țicrea – Al. Gîț, B. Hamza, C. Ghiocel, Nicola – Stănciulescu, Anghelina – Manea, Bucur, Ciucureanu – Al. Pop.

În repriza a doua Dacia Unirea Brăila a jucat în formula: Chirilă – Niță, Hamza (min. 70 L. Ivan), S. Sima – Olenic, M. Dima – Coteț, Puia, Bubleșan – Banyoi.

Următorul meci amical al Daciai Unirea Brăila va avea loc sâmbătă, 3 februarie, de la ora 11.00, pe stadionul Siderurgistul din Galați, unde va întâlni pe CSM Rm. Sărat, ocupanta locului 9 în seria a II-a din Liga a 3-a.