Sâmbătă și duminică, pe terenul din comuna Cazasu, are loc o acțiune de selecție organizată de AJF Brăila pentru copii născuți în 2011, respectiv 2012.
Sâmbătă, 22 aprilie, de la ora 14.00, jucătorii născuți în anul 2011 sunt convocați pentru a participa la acțiunea de selecție organizată de comisia tehnică a AJF Brăila.
Duminică, 23 aprilie, de la ora 14.00, jucătorii născuți în anul 2012 sunt convocați pentru a participa la acțiunea de selecție organizată de comisia tehnică a AJF Brăila.
Acţiunile se vor desfăşura pe stadionul comunal ”CAZASU”, pe teren de iarbă.
Jucătorii vor avea la ei, ghete de fotbal pentru teren de iarbă, apărători, șort, tricou. La teren vor primi veste de departajare.
Comisia tehnică AJF Brăila:
-Prof. LUCHIAN FLORENTIN
-Prof. HORNEȚ ANDREI
-Prof. GRIGORE BOGDAN
– Prof. RUSU CRISTEA-Referent zonal FRF
De precizat că în urma selecției Regionale la fotbal pentru copii născuți în 2009, care s-a ținut la Constanța, la Academia Gheorghe Hagi. jucătorul brăilean Ștegan Brăguță, de la Kinder Brăila, a fost selecționat în lotul de 17 jucători care va reprezenta Regiunea 2 la selecția națională.
