Sport

Week-end dedicat baschetului la Braila

Week-end dedicat baschetului la Braila
Week-end dedicat baschetului la Braila
Week-end dedicat baschetului la Braila

In acest sfarsit de saptamana Sala de Sport a Colegiului National Nicolae Balcescu va gazdui primul turneu din seria L, Grupa Valorica A, la baschet masculin, juniori U15. Din aceasta grupa fac parte: BC Laguna Bucuresti, CN Aurel Vlaicu Bucuresti, CS Athletic Constanta, CS Phoenix LPS Galati, ACS Dan Dacian 2 Bucuresti si CS Cuza Sport Braila.

Programul turneului de la Braila este urmatorul:

Etapa I  VINERI  6  DECEMBRIE  2013

  • Ora : 16.00 CS Athletic Constanta-BC Laguna Bucuresti
  • Ora : 18.00 ACS Dan Dacian 2 Bucuresti – CS Phoenix LPS Galati
  • Ora : 20.00 CN Aurel Vlaicu Bucuresti – CS Cuza Sport Braila

Etapa II SAMBATA 7  DECEMBRIE  2013

  •            Ora : 09.00  CS Phoenix Lps Galati – CN Aurel Vlaicu Bucuresti
  •            Ora : 11.00  BC Laguna Bucuresti- ACS Dan Dacian 2 Bucuresti
  •            Ora : 13.00  CS Cuza Sport Braila  – CS Athletic Constanta

 Etapa III   SAMBATA  7  DECEMBRIE  2013

  •            Ora :  15.30   BC Laguna Bucuresti-CS Phoenix Lps Galati
  •            Ora : 17.30 CS Athletic Constanta – CN Aurel Vlaicu  Bucuresti
  •            Ora : 19.30   ACS Dan Dacian 2 Bucuresti – CS Cuza Sport Braila

Etapa IV   DUMINICA 8 DECEMBRIE  2013

  •           Ora : 08.30  CS Phoenix Lps Galati – CS Athletic Constanta
  •           Ora : 10.30  CS Cuza Sport Braila – BC Laguna Bucuresti
  •           Ora : 12.30  CN Aurel Vlaicu Bucuresti – ACS Dan Dacian 2 Bucuresti

Etapa V    DUMINICA 8  DECEMBRIE 2013

  •           Ora : 16.00  ACS Dan Dacian 2 Bucuresti – CS Athletic Constanta
  •           Ora : 18.00   BC Laguna Bucuresti – CN Aurel Vlaicu  Bucuresti
  •           Ora : 20.00  CS Cuza Sport Braila – CS Phoenix Lps Galati
Eduard Trifan
Eduard Trifan

Componenta lotului U15 al echipei de la CS Cuza Sport Braila este urmatoarea: Radu Denis, Stanculea Alex, Nutu Luca, Irimia Ciprian , Chiscaneanu Theodor, Constantin George, Stefanache Radu, Trifan Eduard, Buturuga-Ieremia Matei, Cristache Dragos, Koller Alex, Beliciu Vlad, Sandu  Eduard  Catalin, Alexandru Dragos, Obreja Andrei si Urda Eduard si au obtinut calificarea intre primele 24 de echipe din tara dup ace au castigat grupa din faza de calificare. Mai departe, din cele 4 grupe existente, fiecare a cate 6 echipe, vor merge in faza semifinala primele 3 clasate.

Intrarea iubitorilor baschetului din Braila la meciurile acestui turneu este gratuita, iar jucatorii si conducatorii clubului de baschet brailean va asteapta sa incurajati echipa braileana.

Distribuie postarea
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată.