Târgul de Oferte Educaționale 2025 va avea loc în perioada 14-16 mai, în incinta Promenada Mall Brăila și este dedicat orientării școlare a elevilor de clasa a VIII-a din municipiul și județul Brăila. Deschiderea oficială va avea loc miercuri, 14 mai, la ora 12:00.
Liceele prezente vor avea un stand propriu, precum și materiale de prezentare. ISJ Brăila își propune ca în cele trei zile, elevii de clasa a VIII-a și părinții lor să se informeze cu privire la ofertele liceelor brăilene, la profilurile și specializările din cadrul acestora, să discute cu reprezentanții unităților de învățământ, să pună întrebări și să primească răspunsuri, astfel încât să poată face alegeri informate.
De asemenea, elevii claselor a VIII-a vor putea vorbi și cu liceenii care învață în unitățile de învățământ respective, care le pot oferi informații suplimentare cu privire la procesul educativ și nu numai.
Târgul de oferte educaționale va fi deschis între orele 10:00-18:00.