S-au stabilit semifinalele Cupei Primaverii la fotbal in sala

Joi seara s-au jucat meciurile din faza sferturilor de finală ale Cupei Primăverii la fotbal în sala, competiție organizată de AJF Brăila.

După ce marți s-au jucat meciurile din ultima etapă a grupelor B și D, joi seară au fost programate meciurile din sferturile de finală.

4.CCO 0 1 2 5-17 1p

În primul meci din sferturi s-au întâlnit Armata și Pricons. Echipa Armatei s-a impus fără drept de apel cu 7-1 (4-0), echipa celor de la Pricons fiind lipsită în acest meci de cel mai bun jucător al lor, Andrei Crăciun. Golurile celor de la Armată au fost marcate de: Banciu (10, 11, 25, 27), Constandache (17, 32) și Al. Cotigă (18). Golul celor de la Pricons a fost marcat de Mihalache în minutul 34.

Al doilea meci a fost cel mai încrâncenat și plin de nervi, chiar dacă la final echipa de la ISJ Brăila a câștigat cu 8-4 (2-2) meciul cu echipa de la Baza de Reparații Navale. Delegatul celor de la BRN a fost eliminat în minutul 9 și trimis în tribună pentru un gest obscen către banca adversarilor. În repriza a doua Ionuț Micu de la ISJ a primit cartonașul roșu și a fost eliminat. Pentru ISJ au marcat: I. Micu (3), A. Munteanu (18), Anghel (21), Tănase (27), Dobrin (31), V. Ivan (34, 37), D. Mocanu (40). Golurile celor de la Baza de Reparații Navale au fost marcate de Enache (9, 20, 34) și Gălățeanu (23). Cei de la ISJ au contestat dreptul de joc al unor jucători de la BRN care nu ar fi angajați ai instituției pe care o reprezintă.

Al treilea meci al serii de joi a adus față în față echipele de la Poliția de Frontieră și ANAF. Polițiștii au câștigat cu 3-2 (1-0) prin golurile marcate de Marian Petre (8, 26) și Dragoș Căruceru (39), respectiv Claudiu Vîlcea (33, 39).

Ultimul sfert de finală al Cupei Primăverii s-a jucat între Penitenciare și Yazaki, încheiat cu victoria primilor cu scorul de 5-1 (2-0). Au marcat: V. Ion (15), G. ion (15), Tudorache (24), Satnoianu (26) și Mucea (28), respectiv Bordeianu (29).

În semifinale, care vor avea loc marți, 3 aprilie, de la ora 17.30, se vor întâlni: