Rezultatele si autorii golurilor in etapa a IV-a din Liga a 5-a

Sâmbătă și dumiinică, Liga a 5-a a programat meciurile etapei a IV-a. În seria I gazdele și oaspeții și-au împărțit punctele, fiecare cu câte trei victoria, un meci terminându-se la egalitate. În această serie gazdele au marcat 23 de goluri, iar oaspeții 16 goluri. În seria a II-a, oaspeții au plecat învingători în cinci meciuri, în timp ce gazdele s-au impus în trei întâlniri. Golgeterii rundei au dost Cocoș de la FC Tufești, Vintilă de la Vulturul Horia și Văceanu de la Voința Făurei sat, toți cu câte trei goluri marcate.

Rezultate înregistrate în seria I:

Dunărea Tichilești – Romgal Romanu 7-1 (2-1). Au marcat: Tudor (15, 63), Sfîrtoc (39, 67), Vrînceanu (83, 87) și Drăgan (85), respective Coman (35).

Siretul Vădeni – Înfrățirea Gemenele 4-0 (1-0). Au marcat: Munteanu (34), Crăciun (52, 78) și Mușat (58).

Olimpia Cazasu – Şoimii Unirea 2-3 (0-1). Pentru gazde au marcat Matei (58), Tănase (78), iar pentru oaspeți au înscris Iorga (4, 61) și Dima (83).
Dacia Berteşti – Tricolorul Lanurile 0-3 (0-1). Au marcat Chiriac (19), Văsîi (80, 90+1).
Tractorul Viziru – Spicul Râmnicelu 2-2 (1-1). Pentru Tractorul au marcat Constantin (12) și Tăbîrgic (64), iar pentru Spicul au punctat Toboșaru (27) și Morogan (74).
Stanriz Stăncuţa – Dunărea Gropeni 3-4 (1-3). Pentru gazde au înscris Burlacu (12) și Moisescu (86, 88), iar golurile oaspeților au fost marcate de Vlad (4), Daniliuc (21, 84) și Burghelea (41).
FC Tufeşti – Speranţa Măxineni 5-3 (2-1). Au marcat: D. Cazan (12, 75), Cocoș (20, 78, 87), respectiv Saghin (40), Țigănuș (70) și Eftimie (82).

În clasament pe primul loc se află Tricolorul Lanurile cu 12 puncte, urmată de Dunărea Tichilești cu 10 puncte și Siretul Vădeni cu 9 puncte.

Rezultate înregistrate în seria a II-a:

Comagrim Dudeşti – AS Jirlău 1-2 (0-1). Oaspeții au condus cu 2-0 prin golurile marcate de M. Bulancea (15) și D. Bulancea (71), iar gazdele au redus din handicap prin Brătilă în minutul 72.
AS Bordei Verde – Avântul Mircea Vodă 1-3 (1-3). Au marcat: Moise (10), respectiv Oancea (6), Grigore (12) și Lalu (32).
Voinţa Bărăganul – Voinţa Găiseanca 0-2 (0-1). Ambele goluri au fost marcate de Ed. Vlăducă, în minutele 31 și 51.
Spicul Zăvoaia – Vulturul Horia 2-5 (2-0). Gazdele au condus cu 2-0 prin reușitele realizate de Pîcleanu în minutele 17 și 23, dar după pauză cei de la Horia au marcat de cinci ori prin Budu (63), Bardaș (67) și Vintilă (72, 88 și 90).
Voinţa Făurei Sat – Dinamo Salcia Tudor 7-1 (4-0). Au marcat: Văceanu (9, 24, 42), Ilaș (31), Dumitru (66,75) Ion (80), respectiv Cavaluc (85).
Victoria Deduleşti – Viitorul Galbenu 2-3 (0-1). Pentru învingători au marcat Coman (30, 72) și Marian Feraru (80), iar pentru învinși au înscris Bocioacă (64) și Paraschiv (85).
FC Urleasca – Unirea Grădiştea 3-2 (1-0). Pentru Urleasca au marcat Spătaru (22), Mușat (65) și Creangă (85), iar pentru Grădiștea au înscris Șerbuleț (50) și Voinea (62).
Viitorul II Ianca – Viitorul Cireşu 3-0 (2-0). Au marcat: Toni (22), Rosiu (30) și Irimia (60).

În clasamentul seriei a II-a pe primul loc se află Viitorul II Ianca cu 10 puncte și golaveraj 14-3, urmată de Vulturul horia tot cu 10 puncte, dar golaveraj 12-4. Pe locul 3 se află Voința Găiseanca cu 9 puncte, iar pe locul 4 se situează Voința Făurei Sat cu 8 puncte.