Rezultatele inregistrate in Liga a 5-a

Dunarea tichilestiEtapa a XII-a din Lga a 5-a a adus din nou câteva surprize, Tricolorul Lanurile obținând în ultimul minut de joc un punct în meciul de pe teren propriu cu Șoimii Unirea, iar lidera, Dunărea Tichilești a realizat scorul etapei cu ultima clasată din seria I, în duelul dintre echipa neînvinsă și echipa fară victorie din această serie. Meciul de la Măxineni a avut și el o parte interesantă. Cele 9 goluri marcate în acest meci au fost opera a nouă jucători diferiți, un lucru destul de rar întâlnit în meciurile cu multe goluri. În seria a II-a scorul etapei a fost realizat de Viitorul 2 Ianca, care a câștigat cu 10-0 meciul cu Comagrim Dudești. Ștefan Toni de la echipa din Ianca a fost golgeterul rundei, cu patru goluri marcate.

Rezultatele înregistrate în etapa a XII-a în seria I:

Dunărea Tichilești – Tractorul Viziru 9-0 (4-0). Au marcat: Ad. Vrînceanu (9), Novac (22,27,78), I. Gheorghe (29), D. Sfârlea (50), M. Țuțuianu (55,66), I. Cînipeanu (48).

Stanriz Stăncuța – Dacia Bertești 1-4 (1-1). Pentru învingători au marcat Mihai (2), Duță (85), Staicu (88), Negulescu (90), iar pentru gazde a marcat Moisescu (31).

FC Tufești – Olimpia Cazasu 2-0 (0-0). Au marcat D. Cazan (81), Cocoș (90+1).

Speranța Măxineni – Siretul Vădeni 1-8 (1-3). Gazdele au deschis scorul în minutul 15 prin Dumitru, apoi oaspeții au revenit și s-au impus fără drept de apel prin golurile marcate de Munteanu (18), Susanu (22), Crăciun (45), Drăguș (46), Giurgiu (63), Mușat (67), Moldoveanu (71), Lepădatu (78).

Dunărea Gropeni – Romgal Romanu 2-3 (2-2). Pentru Romanu au marcat Stăvărache (25) și Dobrițoiu (44, 65), iar pentru gazde au înscris Burghelea (41) și Danicliuc (45).

Spicu Râmnicelu – Înfrățirea Gemenele 2-1 (0-1). Oaspeții au deschis scorul în minutul 20 prin S. Bratu, gazdele reușind egalarea în minutul 61 prin Costin, iar Mareș a marcat golul victoriei în minutul 86.

Tricolorul Lanurile – Șoimii Unirea 1-1 (0-0). Oaspeții au deschis scorul în minutul 61 prin Iorga, gazdele reușind să egaleze abia în minutul 90 prin golul lui Cristea.

Pe primul loc în seria I se menține neînvinsă Dunărea Tichilești cu  32 de puncte, urmată de Siretul Vădeni cu 31 de puncte și Tricolorul Lanurile cu 29 de puncte.

Rezultatele înregistrate în seria a II-a:

Vulturul Horia – Viitorul Cireșu 2-2 (1-1).

Dacia Salcia Tudor – Voința Găiseanca 0-4 (0-1). Au marcat: Ed. Vlăducă (21), Sterian (53), R. Barbu (75) și Mocanu (85).

Viitorul Galbenu – Avântul Mircea Vodă 2-4 (0-0). Pentru gazde au marcat Andrei (58) și M. Feraru (76), iar pentru oaspeți au înscris Panfil (53), M. Vizireanu (65), Stareț (81) și V. Vizireanu (82).

Unirea Gradiștea – AS Jirlău 0-3 (0-1). Au marcat Șt. Cloșcă (24), Rusu (52, 90).

Viitorul 2 Ianca – Comagrim Dudești 10-0 (2-0). Au marcat: Priceputu (28), Bratosin (40), Toni (52,71,81,88), Parnică (54,79), Conciu (66) și G. Teiș (89).

FC Urleasca – AS Bordei Verde 2-5 (1-1). Au marcat: Spătaru (16) și Gheorghe (77), respectiv Vlaicu (18), Dumitru (66, 88) și Moise (76, 85).

Victoria Dedulești – Voința Bărăganu 1-4 (0-1). Pentru învingători au marcat Șerban (15, 69), Cîrjan (73), Damian (88), iar pentru gazde a înscris Bratosin (77).

Voința Făurei Sat – Spicul Zăvoaia 8-0 (4-0). Au marcat. Văceanu (7, 24, 43), Dumitru (11, 48), Ion (56, 70, 88).

Pe primul loc în seria a II-a se află Viitorul 2 Ianca cu 31 de puncte, urmată de Viitorul Cireșu cu 29 de puncte și Vulturul Horia cu 26 de puncte.