Rezultate inregistrate in Liga a 5-a

După ce săptămâna trecută Dunărea Tichilești a sărbătorit câștigarea titlului de campioană a seriei I din Liga a 5-a, la sfârșitul săptămânii trecute Liga a 5-a a continuat cu meciurile din etapa a 27-a din seria a II-a. Dunărea Tichilești a încheiat sezonul din seria I cu o victorie cu scorul de 3-2 în fața celor de la Șoimii Unirea și a terminat pe primul loc cu 70 de puncte și fără nici o înfrângere. Pe locul 2 în seria I a terminat Siretul Vădeni, la 7 puncte distanță de echipa din Tichilești.

În etapa desfășurată în zilele de 11 și 12 iunie în seria a II-a favoritele s-au impus, iar golurile au curs. Scorul etapei a fost realizat de Viitorul Cireșu, care s-a impus cu 8-0 pe teren propriu în fața celor de la Vulturul Horia.

Rezultatele înregistrate în etapa a XXVII-a din seria a II-a a Ligii a 5-a:

Viitorul Cireșu- Vulturul Horia 8-0 (2-0). Au marcat: M. Popa (33, 43, 47), Florea (49, 78), Ionașcu (71, 84), Harabagiu (80).

Voința Găiseanca – Dinamo Salcia Tudor 6-1 (3-0). Pentru gazde au marcat: R. Barbu (19), Mocanu (35, 37), Martinescu (63, 75), E. Vlăducă (79). Golul oaspeților a fost marcat de Decu în minutul 70.

Avântul Mircea Vodă – Viitorul Galbenu 3-0 (neprezentare).

AS Jirlău – Unirea Gradiștea 7-1 (4-0). Au marcat: Crîngașu (4), Bulancea (25, 30, 39), V. Cloșcă (73), Șt. Cloșcă (82), Balmega (88), respectiv Cristea (61).

Comagrim Dudești – Viitorul 2 Ianca 0-5 (0-4). Au marcat: Țurcan (21 – autogol), G. Teiș (24, 43), Voicu (41 – autogol), Bratosin (74).

AS Bordei Verde – FC Urleasca 1-4 (0-2). Pentru oaspeți au marcat: Moldoveanu (16), Dumitrescu (34), Popescu (72) și Spătaru (80). Golul de onoare al gazdelor a fost marcat de Calen în minutul 85.

Voința Bărăganu – Victoria Dedulești 8-1 (4-1). Pentru gazde au marcat: Șerban (7, 68, 69, 81, 89), Dimache (12, 31) și Stoica (40). Pentru oaspeți a înscris Taiciu în minutul 30.

Spicul Zăvoaia – Voința Făurei Sat 2-5 (2-1). Pentru gazde a marcat Neacșu în minutele 10, 33. Pentru oaspeți au înscris Ion (19, 88), V. Mocanu (54, 72) și Mitache (88).

Pe primul loc în seria a II-a, cu trei etape înaintea finalului de campionat se află Viitorul 2 Ianca cu 73 de puncte. Pe locul 2 se află Viitorul Cireșu cu 68 de puncte, iar pe locul 3 Voința Găiseanca cu 61 de puncte.