Rezultate inregistrate in etapa a II-a a Cupei Romaniei la fotbal

Duminică, de la ora 11.00, pe şapte terenuri din judeţ au avut loc partidele din cadrul etapei a II-a a fazei județene a Cupei României. Din cele 7 meciuri gazdele s-au impus în șase, Dunărea Tichileşti reușind să se califice după ce a revenit în ultimul sfert de oră de la 0-2 și să câștige cu 3-2 meciul cu Spicul Râmnicelu. Singura echipă care a câștigat în deplasare a fost Tricolorul Lanurile, care a câștigat cu 5-1 pe terenul celor de la Victoria Cazasu.

Rezultatele înregistrate în etapa a doua a fazei județene din Cupa României la fotbal:
Voinţa Găiseanca – Unirea Grădiştea 6-0 (2-0). Au marcat: M. Văsii (9, 62), Fl. Bădără (39, 56), Ed. Vlăducă (58) și R. Barbu (80).
Şoimii Unirea – Romgal Romanu 5-1 (2-1). Au marcat: Iorga (21, 32, 62), Simion (49) și Mihăilă (520, respectiv Grama (28).
Viitorul Cireşu – Voinţa Bărăganul 2-0 (1-0). Au marcat: Turcu (32) și M. Popa (52).
FC Tufeşti – Stanriz Stăncuţa 5-1 (4-1). Au marcat: D. Cazan (6, 13, 30), Cristea (39) și Ceapă (49), respectiv Moisescu (37).
AS Jirlău – FC Urleasca 5-2 (4-0). Au marcat: D. Bulancea (2, 38, 41, 89), Petrișor Bulancea (25), respectiv Spătaru (60), Bratosin (78).
Olimpia Cazasu – Tricolorul Lanurile 1-5 (0-3). Pentru gazde a marcat M. Stoian (autogol – min. 55), iar pentru Lanurile au înscris Bertescu (17, 20), Stoian (44) și Chiriac (52, 77).
Dunărea Tichileşti – Spicul Râmnicelu 3-2 (0-1). de departe a fost cel mai palpitant meci al rundei. Oaspeții au deschis scorul în minutul 34 prin Sterpu și și-au mărit avantajul în minutul 67 prin Sterescu. când nimeni nu mai credea că echipa din Tichilești mai poate întoarce rezultatul, Ionuț Micu a redus din handicap în minutul 78. Două minute mai târziu speranțele gazdelor au renăscut. Gabriel Novac marcând golul egalizator. Gazdele au prins încredere și au alergat după golul victoriei și al calificării până la final. Golul izbăvitor a fost înscris în minutul 90+3 de Răzvan Tudor, care a calificat Dunărea Tichilești în etapa următoare a competiției.

Faza a 3-a din etapa județeană a Cupei României va avea loc miercuri, 23 martie.