Maria Naidin s-a întors cu medalie de bronz de ka Campionatul Național de judo pentru juniori U18. Aflată la primul an la această categorie, Maria Naidin a avut un start bun de an, la prima competiție de judo după aproape un an în care doar s-a antrenat.

La prima competiţie oficială din 2021, care a avut loc la sfârșitul săptămânii trecute la Poiana Braşov, CSM Brăila a participat cu o singură sportivă, Maria Naidin, şi a cucerit şi prima medalie din acest sezon competiţional.

Sportiva pregătită de antrenoarea Carmen Constantin, a obţinut o victorie în fața Flaviei Paul Nicoară de la U CSM Cluj Napoca, pe care a învins-o prin ippon după numai 49 de secunde. Maria a pierdut celelalte două meciuri disputate, cu Lavinia Bălan de la CSM Bacău/SCM Deva și cu Dorina Prejbeanu de la SCM Deva/CSU Craiova, şi a ocupat locul al treilea, la categoria 44 kg.