Un bărbat cu fața acoperită a amenințat-o cu un cuțit pe angajata unei săli de jocuri de noroc din municipiul Galați și a fugit cu aproximativ 10.000 lei. Atacatorul este căutat de polițiști.
La data de 14 aprilie 2026, la ora 01:05, polițiștii Secției 4 Poliție Galați au fost sesizați, prin apel la numărul unic de urgență 112, de către o femeie, operator al unei săli de jocuri de noroc situată pe strada 1 Decembrie 1918, din municipiul Galați.
Aceasta a anunțat faptul că, un individ care avea fața acoperită, ar fi amenințat-o cu un cuțit pentru a-i preda toate încasările, în valoare de aproximativ 10.000 de lei.
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tâlhărie calificată, iar cercetările au fost preluate de polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale al Poliției Municipiului Galați, în vederea identificării autorului și dispunerii măsurilor legale care se impun.
