Fără a beneficia de aportul mai multor jucătoare cărora le-a expirat contractul cu echipa brăileană și care nu vor mai îmbrăca tricoul echipei brăilene din sezonul următor, HC Dunărea a trecut fără emoții de Dacia Mioveni, scor 24-19 (11-8). De menționat că spre finalul meciului au fost momente în care echipa condusă de pe bancă de Eugen Jelesneac a avut pe teren 4 jucătoare U23, dar acest lucru nu s-a resimțit în evoluția scorului pe tabela de marcaj.

Dacia Mioveni a deschis scorul în minutul 3, iar Brăila a marcat primul gol în minutul 5, prin Ștefania Epureanu. În minutul 7 tot Epureanu a marcat pentru 2-1, iar după ce Pîrvulescu a egalat la 2 în același minut, Dunărea a marcat de 3 ori și în minutul 12 conducea cu 5-2. Echipa din Mioveni a marcat următorul gol în minutul 14, iar în minutul 16 au redus handicapul la un singur gol, scor 5-4. În minutul 21 Terciu a refăcut diferența de 3 goluri, scor 9-6, diferență care s-a înregistrat și la finalul primelor 30 de minute ale meciului, scor 11-8.

Repriza a doua a început cu golul marcat de Udriștioiu, iar în minutul 35 diferența s-a mărit pentru prima dată la 5 goluri, după reușita Elenei Dache. Tot Dache a majorat prima dată diferența la 6 goluri, scor 15-10, iar Zamfirescu a fost cea care a marcat golul de 18-11, în minutul 41, când s-a înregistrat prima dată o diferență de 7 goluri, cea mai mare din acest meci. După 19-12 în minutul 43, Dacia Mioveni a marcat de 4 ori la rând și s-a apropiat la 3 goluri, scor 19-16 în minutul 47. Dunărea a revenit și în minutul 57 a refăcut avantajul de 7 goluri, scor 24-17, pentru ca scorul final să fie stabilit după ce echipa din Mioveni a mai marcat de două ori, scor 24-19, rezultat final.

Pentru HC Dunărea Brăila au marcat: Udriștioiu -6 goluri, Kanaval -6, Zamfirescu -4, Epureanu -3, Dache -3, Terciu -2, Tamires -1. Au mai jucat: Serban, Caraman, Nenezic -portari, Andreea Sandu, Iasmina Ichim, Mirabela Coteț.