Federația Română de Handbal a stabilit, la data de 26 august 2025, componența celor 3 serii din campionatul Diviziei A la handbal feminin, la startul căruia și-au anunțat participarea 24 de echipe, printre care se află și echipa de divizie a celor de la HC Dunărea Brăila. Echipa din Brăila va evolua în seria A, alături de alte 7 cluburi. Startul campionatului Diviziei A este programat pentru data de 14 septembrie.
HC Dunărea Brăila Divizia A va juca alături de ACS Spartac București, CSU Neptun Constanța, CS Star Mioveni, CSM Unirea Slobozia, CNE Rm. Vâlcea, CS Rapid București DivA și CSU Știința București.
În prima etapă din Divizia A, HC Dunărea Brăila va întâlni duminică, 14 septembrie, pe teren propriu, pe CSU Știința București.
În etapa a 2-a HC Dunărea Brăila va evolua tot pe teren propriu, duminică, 28 septembrie, cu Spartac București, Primul meci în deplasare va fi pe 5 octombrie, cu CSU Neptun Constanța. Pe 12 octombrie echipa brăileană va reveni în Sala Polivalentă pentru meciul cu CS Star Mioveni, apoi se vor deplasa la Slobozia, pe 26 octombrie, pentru meciul cu CSM Unirea Slobozia. În penultima etapă a turului Diviziei A, seria C, HC Dunărea va juca pe 2 noiembrie, la Brăila, cu CNE Rm. Vâlcea, iar în ultima etapă a turului, pe 9 noiembrie, va juca la București, cu CS Rapid București Divizia A.