Dacia Unirea Brăila a castigat cu 3-1 amicalul cu Olimpia Rm. Sarat

Sâmbătă, de la ora 11.00, pe terenul sintetic de la baza Siderurgistul din Galați, Dacia Unirea Brăila a jucat al patrulea meci amical din perioada pregătirilor de iarnă. Echipa pregătită de Alin Pânzaru a câștigat cu 3-1 (2-0) meciul cu ocupanta locului 6 în seria a I-a din Liga a 3-a, Olimpia Râmnicu Sărat.

Golurile brăilenilor din prima repriză au fost marcate de Costel Roșu. Olimpia a marcat singurul gol în repriza a doua, prin Eduard Chivu, la scorul de 2-0 pentru Dacia Unirea Brăila. Rezultatul final a fost stabilit de juniorul Mădălin Calu, care, în minutul 70, a transformat o lovitură de la 11 metri, învingându-l pe portarul Jalbă.

Dacia Unirea Brăila a jucat în formula: Albert Popa (min. 31 Olaru, min. 61 Mitrea) – G, Niță (min. 61 G. Puia), C. Ghiocel (min. 61 V. Olenic), L. Ivan (min. 46 R. Moglan), C. Necoară (min. 46 Stănciulescu) – R. Roșoagă (min. 61 Ed. Oprea), P. Ioan (min. 46 D. Oprea), R. Adăscăliței (min. 61 M. Calu), C. Roșu (min. 46 G. Iosofache) – C. Neagu (min. 61 M. Iordache), A. Pușcașu (min. 46 Ciucureanu).

Următorul meci amical al ehipei pregătite de Alin Pânzaru este programat miercuri, 15 februarie, de la ora 11.00, când vor întâlni tot pe terenul Siderurgistul din Galați, pe Unirea Slobozia, locul 3 în seria a II-a din Liga a 3-a.