Vineri și sâmbătă, în Sala LPS focșani, baschetbaliștii juniori U16 de la ACS Cuza Pirates Brăila participă la un turneu amical internațional de baschet masculin. Alături de baschetbaliștii de la Brăila, la acest turneu mai participă LPS Focșani, ABS Sonicks Junior Bârlad și Admirals Basketball Academy Chișinău (Republica Moldova).
Vineri, 12 mai, de la ora 17.30, ACS Cuza Pirates Brăila va juca cu ABS Sonicks Junior Bârlad. Sâmbătă dimineață, de la ora 9.00, brăilenii vor juca cu moldovenii de la Admirals Chișinău, iar de la ora 13.30 vor întâlni gazdele turneului, LPS Focșani.
Tot în acest weekend, la Constanța, juniorii U13 de la Cuza Pirates Brăila, vor participala al doilea turneu di faza III a competiției, unde vor juca cu ACS Stomart Iași și cu CSM Târgu Jiu.

