Miercuri, 24 februarie, Viitorul Ianca a jucat un nou meci amical, de data aceasta adversară fiind ACSC Cazasu. Echipa din Ianca a câștigat cu 4-1, după ce la pauză au condus cu 1-0.

Viitorul Ianca a deschis scorul prin Alin Radu, după o centrare a lui Marius Dima. ACS Comunal Cazasu a restabilit egalitatea în primele 10 minute din repriza a doua, prin golul marcat de Pavelescu după o pasă primită de la Avramescu. După mai puțin de un sfert de oră, Viitorul Ianca a preluat din nou conducerea, în urma golului marcat de Marius Coman.

Viitorul Ianca a mai înscris de două ori prin Marius Coman și Rareș Cristea și s-a impus cu 4-1.

La scorul de 2-1 Mitrea a avut o intervenție foarte bună la șutul lui Cotigă. Pe final de meci, la centrarea lui Laurențiu Iorga, Marius Coman a ratat din 6 metri.

ACSC Cazasu: Aramă – Călin, S. Ion, Piașu, Tătaru – Pavelescu, Cotigă, Gorgovan, Luchian – Matei, Toader. Au mai jucat Baicu, Drăgan, Cazan, Urmeș, Avramescu, Licitonschi, Petcu, Vasiliu.

Viitorul Ianca: Mitrea – Cr. Irimia, A. Ilie, Ad. Postolea, L. Coteț – M. Dima, C. Chivu, A. Radu – R. Cristea, Al. Luca, L. Iorga. Au mai jucat; Al. Dinu, M. Coman, Șt. Cazacu.