Viitorul Ianca a jucat astăzi primul meci amical din cantonamentul de la Târlungeni. Adversara echipei pregătite de Olenic și Ndigwe a fost SR Brașov, echipă clasată pe locul 3 în seria a 5-a din Liga a 3-a. Viitorul Ianca a câștigat cu 4-0 (3-0).

Prima repriză a fost dominată clar de Viitorul Ianca, echipă care a marcat de trei ori. În minutul 27 Iorga a primit o pasă lungă în adâncime, a intrat în careu și a trimis pe lângă portarul brașovenilor, 1-0. În minutul 42 Coteț a șutat la poartă din colțul careului, portarul a scăpat mingea în față și L. Iorga a trimis din 6 metri în poartă. În minutul 45 Viitorul Ianca a marcat al treilea gol. Iorga a executat un corner de pe stânga și Preda a marcat din marginea careului mic.

În minutul 65, pe un contraatac pe parte stângă, Cosmin Chivu a înscris pentru 4-0.

În acest meci, Viitorul Ianca a jucat în următoarea formulă: Stroe (min. 46 Dinu) -Irimia, Preda, Dima, Cotet – Paul Ioan, C. Chivu, Alin Radu – Al. Luca (min. 46 Șt. Cazacu), M. Coman (min. 46 R. Cristea), L. Iorga.