Vineri, de la ora 18.00, pe stadionul Conpet din Strejnic, s-a disputat meciul dintre Petrolul 2 Ploiești și Victoria Traian, contând pentru etapa a 7-a din turneul play-out al seriei a II-a din Liga 3. Meciul s-a terminat la egalitate, scor 0-0, dar ambele echipe au avut mai multe situații în care puteau marca.
Prima ocazie de gol a meciului a fost a celor de la Petrolul 2 Ploiești, în minutul 8, după un corner de pe partea stângă, mingea a fost centrată pe bara a doua, dar atacanții gazdelor nu au reușit să trimită pe poartă și fundașii celor de la Traian au îndepărtat pericolul. În minutul 15, după o acțiune prelungită de atac a oaspeților, Coteț a șutat de la circa 30 de metri, dar mingea a trecut pe lângă poartă. În minutul 26, după un corner de pe dreapta, mingea a fost respinsă de fundașii celor de la Traian până la Paraschiv, dar acesta a șutat defectuos de la 12 metri, apoi oaspeții au avut un contraatac prin Trandafir, dar acesta a încercat un șut centrare din partea dreaptă, pe colțul lung, însă acolo nu era niciun coechipier și mingea s-a scurs pe lângă poartă.
În minutul 33 Trandafir a avut o pătrundere în careu, pe partea dreaptă și a întors mingea în mijlocul careului însă Goleanu nu a reușit să trimită pe poartă. În minutul 45+1 Paul Ioan centrează de pe dreapta, în centrul careului, de unde Mogoș a reluat cu capul însă portarul Rădulescu a respins în lateral și scorul la pauză a rămas 0-0.
În minutul 56 Guiu a șutat de la circa 30 de metri, dar mingea a lovit transversala, atinsă de portarul Păun și a ieșit în corner. În minutul 68 Mogoș a scăpat spre poarta lui Rădulescu, dar șutul său a fost respins de portarul gazdelor. În minutul 74, Petrolul 2 Ploiești a avut o lovitură liber de la circa 30 de metri. Guiu a executat direct pe poartă, dar Păun a reținut.
În minutul 76 Mogoș a trimis mingea în poarta gazdelor, dar golul nu a fost validat din motiv de poziție afară din joc la Păvălache. În minutul 82 Călin a executat o lovitură liberă de la 20 de metri, peste zid, iar portarul Păun a respins în față și fundașii celor de la Traian au îndepărtat pericolul. Un minut mai târziu, la o lovitură liberă de la circa 30 de metri, portarul Păun a respins în corner. În minutul 87, pe un contraatac Mogoș s-a oprit la marginea careului și a scos mingea în centru, la 22 de metri, pentru Luca Popa, care a șutat pe lângă poartă.
Petrolul 2 Ploiești: Rădulescu – Alexandru (min. 46 Argeșanu), Costache, Paraschiv (min. 67 Marin), Guiu, Draghia (min. 77 Coman), Manolache, Leescu, Dumitriu, Dumitrache, Călin (min. 90 Drăgan Săcuiu)
Victoria Traian: Păun – Coteț, Preda, Căldăruș, Tarozzi – P. Ioan, Pleșa (min. 46 L. Popa), Calu, Trandafir – C. Chivu (înainte de începerea meciului înlocuit cu Mogoș, min. 50 Dobrin), Goleanu (min. 46 Păvălache)
Victoria Traian a încheiat sezonul pe locul 2 în play-out, cu 41 de puncte.











