Sportul Chiscani a jucat la mijlocul săptămânii un nou meci amical, cu ACSC Cazasu. Partida jucată pe stadionul din Lacu Sărat a fost una disputată, cu 4 goluri marcate, dar și cu alte ocazii de gol.

În minutul 33, Cotigă a centrat în fața porții și Pavelescu a deschis scorul. La faza următoare, mingea șutată de Iordache a trecut pe lângă colțul lung al porții apărate de Drăgan. În minutul 44 Goleanu a lobat mingea peste Ghițun, ieșit din poartă, și Cazasu conducea cu 2-0.

După câteva ocazii de gol, în ultimele 10 de minute Sportul Chiscani a marcat de două ori. Mai întâi, Iordache a înscris cu un șut cu efect, de la 25 de metri, apoi, cu cinci minute înaintea finalului de meci Buzatu a marcat și a stabilit scorul final al amicalului, 2-2.

Sportul Chiscani: Ghițun – M. Pascu, Dobrin, Sloată (de la Dacia Unirea), Sima – Panaite, Giol, Iordache, Stroe – Huțu, Buzatu. În repriza a doua au mai intrat Filippo Tarozzi (jucător de la Stars Brăila), Chiosa, Capbun (ambii de la Dacia Bertești), Chihaia, Dobre, Moroșan (de la Victoria Traian), Bolozan.

ACS Comunal Cazasu: Drăgan – Tătaru, Urmes , Licitonschi, Călin, Gorgovan, Bratosin, Cotiga, Luchian, Goleanu, Pavelescu. Au mai jucat: Aramă, Ion, Stoian, Piasu, Petcu