Sportul Chiscani a întâlnit sâmbîtă, pe teren propriu, pe CSM Bacău. După victoria din etapa trecută de la Făurei, în urma căreia a părăsit ultimul loc din clasamentul seriei a II-a din Liga a 3-a, echipa din Chiscani nu a reușit să lege încă un rezultat bun în fața echipei de pe locul 7. Echipa din Bacău a câștigat cu 3-1 (1-0) pe terenul din Chiscani.

Prima repriză a fost una echilibrată, care se scurgea spre un rezultat de egalitate. În minutul 45+2 CSM a reușit însă să deschidă scorul, în urma unei lovituri de la 11 metri transformată de de Răzvan Adăscăliței.

În minutul 52, echipa pregătită de Giani Florian și-a majorat avantajul prin golul marcat de Ștefan Pavel. În minutul 58 Valentin Stroe aredus din handicap și a relansat meciul. În minutul 72 Florin Nicodim a șutat spre poarta apărată de Tunea, mingea a fost deviată de Traian Ioniță și a intrat în poartă, scor 1-3..

Sportul Chiscani: I. Tunea – M. Iordache (min. 74 A. Dobre), C. Dobrin, Val. Ioniță (min. 65 T. Ioniță), S. Sima – S. Sloată, G. Capbun, I. Giol, G. Chihaia – Val. Stroe (min. 70 F. Tarozzi), M. Bolozan (min. 70 Al. Buzatu)

După 16 etape Sportul Chiscani ocupă locul 9 în clasament, cu 8 puncte, iar în penultima etapă va juca la Însurăței, cu Dacia Unirea Brăila.