
Sportul Chiscani a fost victimă clară în deplasarea de la Axiopolis Cernavodă, unde a primit 6 goluri fără să reușească să înscrie vreunul. Echipa brăileană a ajuns la a 7-a înfrângere în opt etape, în care au marcat doar 3 goluri și au primit 35.
În minutul 7, la o acțiune pe partea stângă a gazdelor, Crețu a centrat în fața porții, la bara a doua, iar Husein nu reușește din 2 metri să trimită în poartă. În minutul 8 Costache a executat o lovitură liberă de pe partea stângă, a trimis în careu, dar portarul gazdelor a ieșit și a boxat în afara careului. Mingea a ajuns în dreapta la Vlad Omer, care a pătruns în careu și a centrat în fața porții, dar un fundaș al gazdelor a respins cu capul până la Costache, care a șutat în blocajul făcut de jucătorii de la Cernavodă. În minutul 15 Hristu a centreaat în fața porții, dar Loloț nu reușește din 2 metri să trimită în poarta lui Constandache.
În minutul 18, la o greșeală în lanț a jucătorilor de la Chiscani, Chihaia i-a pus o minge pe ”tavă” lui Alexandru Vieru, care a intrat în careu și a șutat la colțul scurt învingându-l pe Constandache, 1-0.
În minutul 20, la o centrare venită de pe stânga, Vieru a trimis din 2 metri în poarta goală și a mărit diferența la 2-0. Gazdele au continuat să domine meciul, în timp ce acțiunile de atac ale oaspeților au fost oprite la distanță de poarta celor de la Cernavodă și la pauză scorul a fost doar 2-0.
În repriza a doua, în minutul 49 la o acțiune ofensivă a brăilenilor, Costache și Techiu au șutat spre poartă din acreu, dar gazdele au respins. Boariu a pierdut mingea în jumătatea adversă de teren și Axiopolis a declanșat un contraatac. Mingea a ajuns la Husein care a pătruns spre careul oaspeților, a centrat la 11 metri la Beșleagă, care a prelungit la Loloț, iar acesta a șutat de la 11 metri în vinclul din stânga lui Constandache, 3-0.
În minutul 56 Husein a majorat diferența, cu un șut din interiorul careului. Ofensiva gazdelor a continuat, în minutul 58, cu Husein în rol de servant, dar Crețu a trimis pe lângă poartă din afara careului. În minutul 66 Husein a pătruns în careu, central, dar a șutat peste poartă de la 12 metri. Apoi a fost rândul lui Crețu să trimită din careu peste poartă, după un duel cu Moroianu.
În minutul 71 Husein a marcat pentru 5-0. Ionuț Gheorghe a trimis și el peste poartă din careu, în minutul 75. În minutul 83, Husein i-a trimis o pasă în adâncime lui Ionuț Gheorghe, care nu l-a mai iertat pe Constandache, înscriind cu un șut de la 9 metri, pe lângă portarul brăilenilor, 6-0.
Axiopolis Cernavodă: Nanu – G. Rusu, Daniel Zaharia (57 C. V. Hristu), Andreescu, L. Gheorghe – Al. Vieru (min. 64 I. Gheorghe), Crețu, M. Al. Hristu – Loloț (min. 60 Vlăescu), Husein, N. Moise (min. 46 Beșleagă).
Sportul Chiscani: Constandache – Boariu, Milea (min. 58 Moroianu), Boga (min. 40 Pârlog), Dumitrana – Costache, Chihaia (min. 63 Bordei), S. Crăciun, M. Pascu (min. 58 Gașpar) – Vlad Omer, Techiu.