Sportul Chiscani a pierdut la limită în deplasarea de la CSM Bacău

Sportul Chiscani a pierdut la limită meciul jucat sâmbătă, în deplasarea de la SCM Bacău. Băcăuanii s-au impus cu 1-0 (1-0) și au devansat echipa din Chiscani în clasament.

Echipa pregătită de George Pascu a încercat să obțină măcar o remiză pe terenul uneia dintre echipele cu care se luptă pentru evitarea retrogradării, dar au primit gol în primul sfert de oră și nu a reușit să mai revină, chiar dacă gazdele au ratat o lovitură de pedeapsă.

CSM Bacău a marcat în minutul 15 prin Ovidiu Toma, iar cu 10 minute înaintea finalului de meci au avut o lovitură de pedeapsă. Cezar Strat a executat, dar a ratat.

Sportul Chiscani a jucat în formula: Ionuț Tunea – Marin Iordache, Mădălin Pascu, Valentin Baciu, Sorin Sima – Georgian Chihaia – Cristian Pascu, Iulian Giol (min. 46 Ionuț Huțu), Valentin Stroe (min. 46 Valentin Vortolomei), Cristian Ciocan – Viorel Gheorghe.

În urma acestei înfrângeri Sportul Chiscani a coborât pe locul 9 în clasamentul seriei a II-a din Liga a 3-a, cu 5 puncte și golaveraj 5-17. În etapa a VIII-a. Sportul Chiscani va întâlni pe teren propriu pe Dacia Unirea Brăila, liderul seriei după 7 etape.