Silviu Mares 27 septembrie 2020

Sportul Chiscani a bifat prima victorie din campionat în etapa a 3-a din seria a II-a a Ligii a 3-a. Echipa pregătită de Georgel Pascu s-a impus cu 1-0 în deplasarea de la Avântul Valea Mărului, o altă nou promovată.

Sportul Chiscani a avut o evoluție bună în deplasarea de la Valea Mărului, având mai multe ocazii de gol, dar au fructificat o singură dată, în minutul 60. Andrei Crăciun a driblat trei adversari și a șutat imparabil, la vinclu.

În minutul 44 echipa din Chiscani a ratat o lovitură de la 11 metri, prin Cristi Pascu.

Singura ocazie mare de gol a gazdelor a fost în minutul 50, când la o lovitură liberă de la marginea careului, mingea a șters bara transversală a porții apărate de Tunea. Sportul Chiscani a mai avut în prima repriză 4 ocazii în situații de unu la unu cu portarul, dar Cristi Ciocan de trei ori și Gheorghe Viorel au ratat.

Tunea -Iordache, M. Pascu, V. Baciu, S. Sima, G. Chihaia, Cr. Pascu, Giol, A. Crăciun, Cr. Ciocan, Gheorghe Viorel. Rezerve: Ghițun, Ion G., Stroe, S. Simion, I. Hutu, N. Zăgan, Vartolomei.